کد خبر: ۷۱۱۷۳۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد که نباید کشور الاف این باشد که قاتلان شهید سلیمانی به ما عنایت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

سعید جلیلی در گفت و گوی شبکه اول سیما با بیان اینکه ایران در تاریخ خود فراز و نشیب های زیادی داشته و ایران یک تمدن و فرهنگ است،اظهار کرد: امروز بعد از صدها سال کم کم شخصیت های داریم که به مرزهای دانش نزدیک شده و در بعضی رشته ها در رده اول تا دهم هستیم. ما ره درازی آمده ایم و امروز در یک پیچ تاریخی هستیم.

وی ادامه داد: در یکی دو قرن اخیر هر وقت دنبال جهش بودیم، دشمن تلاش کرد مانع ما شوند. جریان هایی هم در داخل به خدمت خود گرفتند علیه امیرکبیر فضاسازی شد و او را به شهادت رساندند.سید جمال و مدرس هم اینگونه بودند. آخرین جنایت دشمن ترور شهید سلیمانی و فخری زاده بود.

جلیلی همچنین با اشاره به اینکه به نگاه بلندمدت و جهشی بزرگ در شأن ملت نیاز داریم، افزود: در اقتصاد نابسامانی داریم. مشکلات هشت سال پیش هم بود، ولی کمتر. من هشت سال پیش راهکار ارائه دادم ولی کلید درنیاوردم و وعده صد روزه ندادم بلکه گفتم اگر برای ظرفیت های کشور برنامه داشته باشیم، مشکل حل می شود. اما هشت سال کشور با کلیدی قفل شد نباید کشور با توانمندی خود منفعل و معطل یا الاف این باشد که قاتلان شهید سلیمانی به ما عنایت کنند.

وی ادامه داد: چرا وعده تان محقق نشد؟ رویکرد غلط یعنی اینکه رویکرد حداقلی داشته باشیم و خواسته باشیم فقط مشکلات امروز را حل کنیم. ما هیچ وقت مخالف مذاکره نیستیم، اما برای پیشرفت باید از همه توانمندی کشور استفاده کرد، نه اینکه همه تخم مرغ ها را در یک سبد گذاشت.

وی اضافه کرد: اشتباه است امتیاز بدهیم و فقط وعده بگیریم. بر توانمندی کشور بتن بریزیم و پوزخند تحویل بگیریم.امروز  تحریم ها دو برابر و قیمت دلار هفت برابر شده است. مشکلات اقتصادی هشت سال پیش کمتر بود. دولت نباید الاف و معطل باشد، بلکه باید فعال باشد یعنی همه ظرفیت های کشور را فعال کند. دولت باید باور ، اراده و برنامه داشته باشد.

جلیلی در ادامه با بیان اینکه دولت باید باور کند که راهبرد حداقلی جواب نمی دهد، گفت: این رویکرد ایران را به جهش و قله ها نمی رساند. برخی ظرفیت ایران را در حد صادرات پوست بز و آبگوشت بزباش می دانند. کشور باید در چهار سال آینده جهش یابد . در هشت سال گذشته ۱۲۰ سفر و ۱۰۰۰ جلسه با اقشار مختلف  داشته ام و بیشتر به این باور رسیدیم که می شود. ما می گوییم می شود و می توانیم زیرا کشور ظرفیت جهش دارد.

وی با بیان اینکه برنامه یک شبه نوشته نمی شود و ما هشت سال کار کردیم، افزود:  ما دولت سایه را تشکیل دادیم و تحولات کشور را دنبال کردیم تا کار خوب را تقویت و پشتیبانی کنیم  و اگر کار ناقصی انجام می شود کمک کنیم تا نقص آن رفع شود. ما همین رویکرد را در هشت سال دنبال کردیم. از نظرات همه جناح ها و اساتید و جوانان و تجارب جهانی  استفاده کرده و به یک برنامه رسیدیم. الان وقت عملیات است یعنی جهاد بزرگ برای جهش ایران.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری  ادامه داد: مردم چند مسأله اصلی دارند از جمله اشتغال. بیکاری یک مشکل اصلی است .۳۱ استان رفته ایم و با برآورد از فرصت های کشور متوجه شده این که کشور آمادگی جهش در تولید دارد که موجب ایجاد اشتغال می شود پس باید طرح های پیشران شکل گیرد تا موتور تولید و اشتغال روشن شود. راهکار اختصاص وام کم بازده یا استفاده از آمار و کلاه گذاشتن سر مردم نیست. رییس جمهور وظیفه بسیج همه دستگاه ها و وزارتخانه ها برای ایجاد اشتغال را دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
5
امروز در یک پیچ تاریخی هستیم.
ما تا یادمان هست در پیچ تاریخی هستیم یا تاریخ متوقف شده یا توی دایره داریم تکراری دور می زنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
5
وقتی 1 دقیقه حرف حساب نمی تونی بزنی .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
4
وقتی امریکا قدر ظریف رو ندونه باید گیر جلیلی بیفته حالا 4 سال بیفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
6
مخالف که هیچی شما عاشق مذاکره هم هستی اما فقط مذاکره و نه نتیجه گیری از آن... میخوای بری باز بشینی از بدیهای دشمنان و خوبیهای خودیهای برای اروپائیها بگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
4
برودرس تاریخ بگوتاریخ حجتیه را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
3
وعده الکی ندید . رییس جمهور هیچ کاره است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
0
3
دنیا با شما و افکارتان اهل مذاکره نیست
وقت نگذارید دیگه فقط خدا به داد مردم برسه چرا که نه شما ها صحنه را خالی میکنید نه دنیا به شما باج خواهد داد پس ......
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین