کد خبر: ۷۱۱۸۹۲
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اعلام عدد و رقم در رقابتهای انتخاباتی بازی با فهم مردم است، گفت: اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم. بلکه ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالناصر همتی عصر سه شنبه در نشست فعالان فضای مجازی و نخبگان در باغ هنر اظهار داشت: مهمترین انگیزه من شرایط اقتصادی و معیشت مردم است و نیاز به نگرش اقتصادی برای اداره کشور داریم و اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند و در گام دوم در چهلمین سال انقلاب اسلامی، صدای افراد خاموش جامعه باشیم.

همتی در این نشست که به صورت مستقیم از شبکه کلاب هاوس هم پخش می‌شود،‌ اظهار داشت: شرایط اقتصادی مناسب شان مردم نیست اقتصاد فعلی ما نه کمونیستی است و نه آزاد و یک چیزی بین این دو مورد است.

بر اساس این گزارش احسان رحیم پور از نیروهای خط امام در این نشست با طرح سوالی پرسید، ما نمی‌توانیم اعتراضات سال ٨٨ و ٩٨ را فراموش کنیم و امیدواریم اینکه شما می‌گویید صدای مردم خاموش جامعه هستید، در حد شعار نباشد و سوال من این است آیا این قدرت و اقتدار را در خود می‌بینید که امنیت سیاسی فعالان سیاسی اصلاح طلب و دگراندیش را تضمین کنید یا خیر؟

همتی پاسخ داد: اقداماتی که دولت عقلانی انجام می‌دهد نهایت آن آرامش است و وظیفه دولت دخالت در تصدی‌گری نیست و دولت، دولت کالای عمومی است. ساختار جامعه را همه می‌دانید و رییس جمهوری در چارچوب قانون اساسی اختیاراتی دارد و رییس جمهوری باید به صورت حداکثری از این اختیارات استفاده کرده و انتظارات مردم را بر طرف کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من با یک دیدی وارد صحنه شدم که همه می‌گفتند خیلی خطرناک و از قبل تعیین شده است. معتقدم این نظر خوبی نیست. چرا باید ابتدایی‌ترین حق و سرنوشت مردم از پیش تعیین شود.

وی اضافه کرد: بینش اقتصادی در مسئولین نیست و سیاست بر آنها چیره شده و من در خود می‌بینم که این جریان را اصلاح کنم و قول می‌دهم با تعامل مشکلات را حل کنم.

همتی خاطرنشان کرد: شرایط کشور ما به جایی رسیده که همه از تریبون با یکدیگر حرف می‌زنند و باید خواسته مردم را واقعی پیگیری کرد و من از حقوق مردم حمایت می‌کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: همه می گویند رای دادن به همتی تیغ دو لبه است و من می‌گویم مردم در ارتباط با جامعه چه تصمیمی می‌گیرند و باید از این زاویه نگاه کنیم که حق انتخاب داریم و زنان به عنوان نیمه جامعه ما باید حضور داشته باشند. من نمی‌توانم ببینم مجموعه عظیمی از کشور ما که نقش کلیدی در هدایت خانواده دارند در جامعه به آن بی‌توجهی شود. اگر کنار بنشینیم و رای ندهیم نتیجه آن به نفع مردم نمی‌شود و ما باید اولویت ها را در جامعه مطرح کنیم.

همتی با اشاره به آمار و ارقامی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه ها و اظهارات خود به‌آن اشاره می‌کنند، گفت: افراد عدد اعلام می کنند و با فهم مردم بازی می‌کنند و اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم و ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم. من با مردم دیالوگ می‌کنم و برنامه ریزی‌های خود را بر اساس امکانات کشور می گویم اما مرا تخریب می‌کنند.

وی اضافه کرد: من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم و در صحنه محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم. من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. من می‌گویم چرا به جوان یا پسر مردم استرس می‌دهید و گفتند صلاحیت شما رد می‌شود و من گفتم صلاحیتم را رد کنید تکلیف من معلوم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مسیر من معلوم است و به همه دوستان اصلاح طلب و اصولگرا گفتم لیاقت و شایستگی اهمیت دارد. قومیت‌های ما تهدید نیستند و باید وحدت ایجاد شود و تعامل ما را به هدف نزدیک می کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین