کد خبر: ۷۱۲۲۶۰
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
برخی‌ها برای تبلیغات ۱۰ روز آخر انتخابات برنامه جدی دارند
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: عده‌ای از جناحی، برای تبلیغات ۱۰ روز آخر انتخابات با پشتوانه سرمایه مادی و شیوه‌های تبلیغی غربی برای سوار شدن بر موج احساسات مردم برنامه جدی دارند که ان‌شاءالله با هوشمندی مردم مواجه خواهند شد.
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه قم برگزار شد، گفت: در دموکراسی غربی، مهندسی انتخابات وابسته به تبلیغات و خواسته های نظام سرمایه داری است و امروز در انتخابات آمریکا منافع اقتصادی دو حزب، قالب مردم را پای صندوق های رای می کشد؛ این در حالی است که در نظام اسلامی اصالت در انتخابات بر بصیرت مردم است و صرف تبلیغات و فضاسازی ها نباید بر اصل بصیرت در انتخاب فرد اصلح تاثیر بگذارد.

وی افزود: بسیاری از فضاسازی های تبلیغاتی صادقانه و درست نیست و افرادی که از تقوای لازم برخودار نباشند در این فضاها سوار شده و آشکارا دروغ گفته و وعده های غیرقابل عمل می کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: باید سطح بصیرتی مردم در حدی افزایش یابد که مردم تحت تاثیر فضاسازی های ایام انتخابات قرار نگیرند و در زیر پرچم هر تبلیغی سینه نزنند.

وی خاطر نشان کرد: انتخابات پیش رو از جنبه امنیت ملی، اقتدار و بسترسازی تحولات عظیم برای بهبود بی اعتمادی ها، دلسردی ها و مشکلات اهمیت بسیاری دارد و در مقابل با کاهش مشارکت، می تواند موجبات سوء استفاده جبهه استکبار را فراهم آورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه علت تراشی برای تغییر زمان مناظرات انتخاباتی را از نمونه‌های تغییرات نرم فرهنگی در کشور دانست و گفت: دشمن تلاش دارد ذائقه فرهنگی مردم را تغییر دهد تا با سرگرم سازی آنها به امور دنیوی، مردم را از سنگر و آرمان‌های اصیل انقلاب دور نگه دارد در حالی که سوخت رسان از یک کشور مردم هستند و بدون آنها نمی توان کاری را در کشور به پیش برد.

حاجی صادقی با اشاره به برخی واکنش‌ها و اظهار نظرها به موضوع احراز صلاحیت کاندیداها در دوره جدید انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم به دلیل مشکلات به ویژه تبعیض‌ها، ناراضی و دلگیر هستند و از نهادهای نظارتی انتخابات بویژه شورای نگهبان انتظار دارند همواره بدون مصلحت اندیشی و با پایبندی کامل به موازین و قوانین شرعی مبادرت به اجرای وظایف خود در بررسی و اعلام احراز صلاحیت افراد بپردازند.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطر نشان کرد: در عراق نظام سیاسی آنها بعد از یک دوره کوتاه تمایل به آمریکا، به سمت ایران متمایل شده است و امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار خود است و دشمن به درستی فهمیده که انقلاب پاسخ متقابلی به ماجراجویی هایی آنها در دریا، هوا، صنعت موشکی وغیره وارد خواهد کرد.

حاجی صادقی اظهار کرد: انقلاب اسلامی از نظر بعد بین المللی در بهترین شرایط قرار دارد و تنها نگرانی ما مشکل و وضعیت مدیریت در داخل کشور است و برخی از مدیران عملا نمی‌خواهند کاری برای مردم و کشور انجام دهند و مشکل فراتر از ندانستن مدیران به اصول و ضوابط مدیریتی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: علت بی انگیزگی مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای، عملکرد ضعیف دولت مردانی است که با تبلیغات ناجوانمردانه می خواهند کاهش مشارکت احتمالی را به پای منتقدین خود و نهادهای دیگر بنویسند و آنها را متهم کنند.

حاجی صادقی افزود: راه عبور از مشکلات کنونی قهر کردن با صندوق های رای نیست، بلکه راهکار عبور از معضلات و نارضایتی های کنونی، حضور پرشور مردم برای بسترسازی تحولات بزرگ در کشور است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در منطق اسلام انتخاب آزاد است، اما مومن در قبال انتخاب خود درچارچوب اسلام مسئول است و باید بتواند نسبت به رایی که می دهد پاسخ بدهد، خاطر نشان کرد: کسانی امروز از یاس و ناامیدی سخن می گویند که علم، توانایی و روحیه تحول ندارند؛ ایجاد تحول در کشور مرد میدان می خواهد و نمی شود با وعده های تبلیغاتی غیر عملیاتی و بازی با احساسات مردم آنها را پای صندوق های رای کشید.

حاجی صادقی اضافه کرد: تحول یعنی سرمایه های خفته نظام و کشور را زنده کنیم و برای اجرای عدالت نسخه و برنامه عملیاتی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه کشور به رییس جمهور و دولتی نیاز دارد که استکبارستیز، ظلم ستیز و در امتداد ولایت باشد و خود را سرباز ولایت بداند، برخی رویکردها نزد دولتمردان را نقد و تصریح کرد: روسای جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور بایستی خود را مجری قوانین و سیاست های نظام بدانند و نباید به گونه ای فکر و عمل کنند که وظایف ذاتی و مسئولیت های قانونی آنها به حاشیه برود.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: مردم انتظار دارند دولت‌ها و روسای جمهور، خود را تابع رهبری بدانند و توصیه‌ها و هدایت‌های ایشان را که دلسوزانه و برای کشور و دولت راهگشا است را به طور جدی مورد اهتمام قرار دهند.

وی با اشاره به برنامه ها و سیاست‌های تبلیغی جناح‌های سیاسی پیرامون انتخابات خاطرنشان کرد: عده ای از جناحی، برای تبلیغات ۱۰ روز آخر انتخابات با پشتوانه سرمایه مادی و شیوه های تبلیغی غربی برای سوار شدن بر موج احساسات مردم برنامه جدی دارند که ان‌شاءالله با هوشمندی مردم مواجه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین در مدرسه علمیه معصومیه قم، در تبیین رویکردهای جدید حوزه در فعالیت های فرهنگی و رسانه ای گفت: بایستی از امکانات و ابزارهای موجود در فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

وی اظهار کرد: دشمن بنا دارد جلوی ماندگاری و پیش روندگی انقلاب اسلامی را بگیرد، اما جبهه انقلاب در تقابل با آن بایستی با انگیزه، ابتکار، تنوع و برنامه‌های موثر و حساب شده حرکت کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به زمینه های تفاهم همکاری و هم افزایی سپاه و حوزه های علمیه و ضرورت تقویت آن در راستای تحقق اهداف انقلاب و وجود بستر مناسب سپاه جذب روحانیون روشنگر وانقلابی در سپاه گفت: هم اکنون تعداد قابل توجهی از طلاب فاضل در سپاه پاسداران به صورت رسمی مشغول به کار هستند و در صدد هستیم از ظرفیت های مناسب روحانیون در پیشبرد اهداف وهدایت جریان انقلاب استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع بصیرت افزایی روشنگری در فضای مجازی افزود: فضای مجازی ظرفیت مناسبی است که در آن می‌توان به روشنگری و بصیرت افزایی پیرامون حقایق، واقعیات، الزامات و ضرورتهای انقلاب و نیازهای اساسی مردم و کشور در مقاطع مختلف بویژه در دوران انتخابات پرداخت.

حاجی صادقی در پایان با اشاره به برگزاری انتخابات در کشور گفت: امروز انتخابات به امنیت ملی، ماندگاری انقلاب و همچنین اقتدار نظام گره خورده است و می‌تواند سرآغاز تحول جدید در روند تکاملی و آرمانی انقلاب و پیشرفت کشور باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین