کد خبر: ۷۱۲۴۲۹
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹
ماهیگیران یمنی پس از پیدا کردن ماده ای گرانبها به ارزش 1.1 میلیون پوند در لاشه یک نهنگ از فقر نجات یافتند.
آفتاب‌‌نیوز :

سی ماهیگیر در یمن، استفراغ نهنگ به ارزش 1.1 میلیون پوند کشف کردند. آنها این ماده ارزشمند را در لاشه یک نهنگ در خلیج عدن یافتند. استفراغ نهنگ یا همان امبرگریس گران‌ترین ماده در صنعت عطرسازی است و ارزش آن در هر کیلوگرم حدود 35 هزار پوند برآورد می‌شود.

ماهیگیران که متوجه لاشه نهنگ شده بودند آن را به ساحل برده و باز کردند تا ببینند که در شکم آن عنبر وجود دارد یا نه. آن‌ها پس باز کردن شکم نهنگ توده هایی از استفراغ گران‌بها با وزن 127 کیلوگرم پیدا کردند که برای آن‌ها 1.1 میلیون پوند ثروت به دنبال داشت.

گنج گرانبهایی که ماهیگیران یمنی از دل یک نهنگ کشف کردند

گران‌ترین ماده در صنعت عطرسازی

یک ماهیگیر در این رابطه گفت: "به محض این که به آن نزدیک شدیم این بوی شدید به مشام می رسید و احساس می کردیم که درون این نهنگ چیزی وجود دارد". این ماده در ابتدا بوی بسیار بدی دارد اما پس از خشک شدن، رایحه ای شیرین و ماندگار ایجاد می‌کند که آن را به عنصری مورد توجه در صنعت عطر تبدیل کرده است.

گنج گرانبهایی که ماهیگیران یمنی از دل یک نهنگ کشف کردند

نجات ماهیگیران از فقر با کشف ثروتی هنگفت

آنها درآمد 1.1 میلیارد پوندی را بین خود و دیگران که به کشف عنبر کمک کرده بودند تقسیم کردند و همچنین به خانه های نیازمندان در روستای خود نیز پول رساندند. این افراد خوش شانس همچنین برای خود خانه، ماشین و قایق خریدند و برخی از آن‌ها که قصد ازدواج داشتند با پیدا کردن این ثروت جرات این کار را پیدا کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین