کد خبر: ۷۱۲۹۳۲
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا
شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۴ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۹ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۷۶۲ هزار و ۸۸۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۵۸ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۳۴۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۷۷ هزار و هند با بیش از ۳۵۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۲۹ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۷ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین انگلیس در بین کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار بیش از ۱۲۷ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

پس از این کشورها، روسیه بیش از ۱۲۴ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۹۲ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۲ هزار، ایران با بیش از ۸۱ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۷ هزار، اندونزی با بیش از ۵۱ هزار و ۹۰۰، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار و ۳۰۰ و ترکیه نیز با بیش از ۴۸ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۸۶۶ مبتلا، ۶۱۳ هزار و ۵۲ قربانی

۲.هند: ۲۹ میلیون و ۸۹ هزار و ۶۹ مبتلا، ۳۵۳ هزار و ۵۵۷ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۳۸ هزار و ۲۶۰ مبتلا، ۴۷۷ هزار و ۳۰۷ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۱۹ هزار و ۹۳۷ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۱۳۷ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۰۰ هزار و ۲۳۶ مبتلا، ۴۸ هزار و ۳۴۱ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۱۴۵ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۴۹۶ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۵۲۸ هزار و ۴۴۲ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۵۴ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۹۲ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۶۹۰ قربانی

۹.آرژانتین: چهار میلیون و هشت هزار و ۷۷۱ مبتلا، ۸۲ هزار و ۶۶۷ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۷۱۲ هزار و ۵۹۵ مبتلا، ۹۰ هزار و ۸۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین،عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین