کد خبر: ۷۱۳۵۸۲
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
از سوی سخنگوی قوه قضاییه اعلام شد
سخنگوی قوه قضاییه به ارائه توضیحاتی در رابطه با لیست ۱۱ نفره بدهکاران بانکی که اخیرا از سوی عبدالناصر همتی مطرح شد، پرداخت. اسماعیلی با اشاره به نوع اقدامات صورت گرفته در پرونده‌های بدهکاران بانکی می‌گوید: اقدامات انجام شده صرفا بر اساس تدابیر این قوه، تلاش همکاران قضایی و ضابطین قوه قضاییه است نه بانک مرکزی و سیستم بانکی کشور. در این پرونده‌ها تاکنون نه تنها سیستم بانکی مدعی نبوده بلکه در برخی از موارد مانع‌تراشی هم داشته‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری بود که عبدالناصر همتی با ارائه کاغذی دست نوشته نام یازده بدهکار عمده بانکی را در اختیار سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه قرار داد.

ساعتی بعد از اقدام همتی در ارائه لیست غیر رسمی و دست نوشته در مناظره، تصویری از کاغذ مورد اشاره در فضای مجازی منتشر شد که نام بدهکاران عمده بانکی در آن به ترتیب زیر نوشته شده بود.

۱. دانیال‌زاده ۲. عظام ۳. صدرهاشمی نژاد ۴. العقیلی ۵. اقدامیان ۶. فلاحتیان ۷. شفیعی ۸. گرامی ۹. ایزدپناه ۱۰. رستمی صفا ۱۱. ریخته گران.

۱۱ ابربدهکار بانکی چه کسانی هستند و چقدر بدهی دارند؟/ اسامی

در همین مورد سخنگوی قوه قضاییه با ارائه توضیحاتی از جزییات و روند رسیدگی قضایی به پرونده افراد مورد اشاره توضیحاتی ارائه کرده است.

در توضیحات ارائه شده از سوی اسماعیلی آمده است: خوشبختانه کارنامه قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده‌های معوقات بانکی و بدهکاران عمده بانکی همانند بسیاری از موارد دیگر درخشان است.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به نوع اقدامات صورت گرفته در پرونده‌های بدهکاران بانکی می‌گوید: اقدامات انجام شده صرفا بر اساس تدابیر این قوه، تلاش همکاران قضایی و ضابطین قوه قضاییه است نه بانک مرکزی و سیستم بانکی کشور. در این پرونده‌ها تاکنون نه تنها سیستم بانکی مدعی نبوده بلکه در برخی از موارد مانع‌تراشی هم داشته‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه بانک مرکزی تاکنون در مورد پرونده‌های رسیدگی شده مکاتبه‌ای با قوه قضاییه نداشته است به ارائه توضیحاتی در مورد پرونده افراد فوق الذکر پرداخته است که در زیر می‌خوانید:

ردیف ۱: در این موردر پرونده قضایی تشکیل شده و در برخی موارد حکم هم صادر شده که در مرحله فرجام خواهی دیوان عالی کشور است. با پیگیری قضایی در فرآیند رسیدگی ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به بانک ملی مسترد و معادل ۲۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از اموال وی به بانک منتقل شده که مطالبات این بانک وصول شده است.

بخشی از مطالبات ارزی نیز از طریق تعزیرات حکومتی وصول گردیده است. در مورد مطالبات سایر بانک‌ها موضوع در حال پیگیری است.

ردیف ۲: پرونده قضایی تشکیل، رسیدگی و حکم صادر شده است. تلاش‌های قوه قضاییه برای پرداخت بدهی و تداوم فعالیت کارخانجات تولیدی این گروه در حال انجام است.

ردیف ۳: با وجود همکاری نکردن شبکه بانکی کشور، با پیگیری قوه قضاییه (دادسرای تهران) و تلاش سازمان اطلاعات سپاه به عنوان ضابط پرونده، تاکنون ۴۹ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک‌ها وصول و در اختیار بانک‌های ذینفع قرار گرفته است. این اقدام صرفا با پیگیری قضایی، تعامل و همکاری و پذیرش گروه مذکور انجام گردیده و پرونده در دادسرا مطرح رسیدگی بوده و هنوز حکمی صادر نشده است.

در همین پرونده از بانک مرکزی خواسته شده در مورد نحوه پرداخت تسهیلات کلان و رعایت ضوابط و مقررات بانکی بررسی و اظهار نظر نماید که پاسخ داده‌اند به لحاظ محدودیت منابع انسانی انجام خواسته مقدور نیست و از کارشناسان رسمی استفاده شود.

ردیف ۴: پرونده قضایی تشکیل شده است. اقدامات زیادی در مورد شناسایی و حفاظت از اموال گروه از جمله شرکت پلی اکریل اصفهان انجام شده که با اموال توقیف شده مطالبات بانک‌ها قابل وصول است. ضمنا شخص مورد اشاره در سال ۹۵ فوت کرده است.

ردیف ۵: پرونده قضایی تشکیل و در حال رسیدگی است. در فرآیند رسیدگی برای نحوه پرداخت بدهی‌ها، توافقاتی حاصل شده و بر اساس توافق تاکنون بخشی از مطالبات پرداخت شده است.

ردیف ۶: در این مورد پرونده در قوه قضاییه رسیدگی شده و حکم ده سال حبس و رد مال صادر شده و محکوم در زندان است. با پیگیری قوه قضاییه در فرآیند رسیدگی ۲۹ میلیون درهم و ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از بدهی گروه مذکور به بانک‌های ذینفع پرداخت شده است.

ردیف ۷: پرونده در حال رسیدگی است و در فرآیند رسیدگی ۳۰۰ میلیارد ریال بدهی یکی از بانک‌ها پرداخت شده است.

ردیف ۸: در این مورد پرونده در دادسرای تهران تشکیل شده و در فرآیند رسیدگی مطالبات بانک‌های گردشگری، آینده و سینا تسویه شده است. ۶۲۰ دستگاه خودروی هیوندا بابت بدهی گروه مذکور به بانک آینده تحویل شده است. ده فقره ملک با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال توسط قوه قضاییه شناسایی و توقیف شده و در حال کارشناسی است که به بانک‌ها منتقل و احتمالا تمامی بدهی‌ها تسویه خواهد شد.

ردیف ۹: پرونده قضایی تشکیل شده و با پیگیری قضایی مطالبات تعدادی از بانک‌ها وصول شده و بر اساس هماهنگی انجام شده مقرر است تا شهریور ماه سال جاری بدهی‌ها پرداخت شود.

ردیف ۱۰: پرونده در حال رسیدگی است و در فرآیند رسیدگی ۳۰ هزار میلیارد ریال از بدهی بانک‌ها وصول شده است.

ردیف ۱۱: پرونده در قوه قضاییه رسیدگی شده است. متهمان به ۲۵ سال و ۱۷ سال حبس محکوم شده‌اند و هم اکنون در زندان هستند. تاکنون با پیگیری‌های قضایی و شناسایی اموال ۹ هزار میلیارد ریال از مطالبات بانک‌ها وصول شده است. علاوه بر آن ۱۷۰ میلیارد ریال و ۲۶ میلیون یورو به بانک توسعه پرداخت شده. همزمان از تعطیلی پتروشیمی اصفهان متعلق به گروه مذکور جلوگیری شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
2
31
ازبابک زنجانی چه خبر.درهتل اوین زندگی می کند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
1
18
نباید قوه قضاییه درمقابل برخی غارتگران مسامحه کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
2
18
مبلغ بدهی افراد رو اعلام میکردی بعد میگفتی چقدش وصول شده یا در حال وصوله و الانم رئیسی رفته دیگه همه دوباره رها میشه به امان خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
1
16
در این استرداد ها ایا میزان تورم و چند 10 برابر شدن ارزش این بدهی ها مد نطر است یا صرفا بخش اندکی از اصل پول داده شده انهم با هزینه کردی دو برابر پول توسط سیستم بانکی و قوه محترم قضاییه و... عودت میشود
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
0
17
اگر پرونده این یازده نفر مورد بررسی قوه قضائیه قرار گرفته و بعضا حکم صادر شده و یا در شرف نتیجه می باشد پس چرا با مردم صادقانه حرف نمی زنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
2
13
فقط بلدین حرف بزنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
6
6
همتی در اصل برای آقای رئیسی تبلیغ کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
2
11
اونم اگه رسانه ای نمیشد کسی پیگیرش نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
0
0
شک نگنید همون لیسته این لیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
0
4
اینها، تنها قسمتی از کوه یخ هستش که از آب بیرونه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
1
7
پس همتی دروغ نگفته
همه اینها فعلا در شرف تشکیل پرونده است
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
0
2
مبلغ وتاریخ اعطای تسهیلات ومسئولین وقت بانکهای مربوزه هم اگر ذزج شود نور علی نور میشود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
0
2
اینا فقط به بانک بدهکار نیستن. به مردم هم بدهکارن.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین