کد خبر: ۷۱۳۷۶۸
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
یک رسم جدید است که این روزها دارد مد می‌شود؛ گرفتن جشن عروسی همراه با کودک. این جشن البته جشن عروسی نیست و در واقع به نوعی جشن سالگرد عروسی است اما ...
آفتاب‌‌نیوز :

«شاید شما هم بدتان نیاید فرزندتان در مراسم عروسی‌تان حضور داشته باشد البته این به آن معنا نیست که قبل از گرفتن مراسم عروسی فرزند شما متولد شده باشد بلکه یک رسم جدید است که این روزها دارد مد می‌شود؛ گرفتن جشن عروسی همراه با کودک. این جشن البته جشن عروسی نیست و در واقع به نوعی جشن سالگرد عروسی است اما این که کودک شما در آن حضور دارد خودش برای خیلی‌ها جاذبه زیادی ایجاد می‌کند.

آگهی‌هایی که در این رابطه در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر به چشم می‌خورند به‌شما می‌گویند می‌توانید جشن سالگرد ازدواجتان را رؤیایی برگزار کنید، دقیقاً همان‌طور که همیشه آرزویش را داشته‌اید. این جشن‌ها دست‌ کمی از جشن‌های باشکوه عروسی ندارند در واقع دقیقاً مثل همان ها هستند، حتی با شکوه‌تر.

در یکی از آگهی‌هایی که در این باره در اینستاگرام به چشم می‌خورد نوشته شده کودک دلبند شما می‌تواند عروسی پدر و مادرش را ببیند و با آنها عکس یادگاری داشته باشد. این که اصلاً کودک چرا باید در عروسی پدر و مادرش حضور داشته باشد یک بحث دیگر است اما این که در شرایط کرونایی و با این هزینه‌های سرسام‌آور کسی بخواهد جشن عروسی باشکوهی برای خودش برگزار کند هم از آن حرف‌هاست.

ده، دوازده سال از زمان ازدواجشان می‌گذرد یک پسر ۸ ساله دارند که خیلی هم شیرین‌زبان است. زندگی‌اش را دوست دارد و کمبودی حس نمی‌کند. بعد از دیدن یکی از همین آگهی‌ها به فکر افتاد یک مراسم سالگرد ازدواج باشکوه برگزار کند. «راستش را بخواهید موقعی که ما ازدواج کردیم وضع مالی خیلی خوبی نداشتیم البته نه این که الان هم وضع خیلی خوبی داشته باشیم ولی از آن موقع بهتر است. به‌ خاطر همین زمان عروسی‌ام همه چیز را خیلی ساده برگزار کردم و الان که مراسم عروسی دوستان و آشنایان را می‌بینم فکر می‌کنم کاش من هم عروسی بهتری داشتم. خیلی دلم می‌خواهد عروسی باشکوه‌تری داشته باشم. این همیشه در ذهنم بود. حتی لباس‌های عروس جدید را که می‌دیدم دلم می‌خواست که من همچنین لباسی پوشیده باشم اما فکر می‌کردم این جشن فقط یک بار است و دیگر از ما گذشته. تا این که یکی از این آگهی‌ها نظر من را به‌ خودش جلب کرد. یک عکس از مراسم عروسی بود که عروس و داماد دقیقاً مثل همان چیزی که من دوست داشتم لباس پوشیده بودند و در باغ باشکوهی حضور داشتند. در عکس کودکی دیده می‌شد که در توضیح عکس نوشته شده بود کودکی که در مراسم ازدواج پدر و مادرش حضور دارد. کنجکاو شده با خواندن متن کامل آگهی متوجه شدم این مراسم سالگرد ازدواج است که به این شکل برگزار شده است. با خودم گفتم فکر بسیار خوبی است و چرا من این کار را نکنم. با همسرم مطرح کردم و او هم بدش نیامد. دوست داریم بعد از مدت‌ها اقوام را دور هم جمع کنیم.»

او پاسخ دقیقی در برابر این سؤال که مگر الان کرونا نیست، ندارد و به نظرش کرونا خیلی کم شده و خیلی‌ها هم که واکسن زده‌اند: «ما یک سالن رزرو کرده‌ایم تا مراسم را برگزار کنیم. برای اقوام و آشنایان هم خیلی جالب بود آنها فکر نمی‌کردند ما چنین کاری کنیم حتی وقتی گفتم قرار است لباس عروسی بپوشم و آرایش عروسی کنم خیلی بیشتر تعجب کردند اما آدم به هر حال یک بار زندگی می‌کند.»

عروس دیگری که با او صحبت می‌کنم بچه ندارد اما حدود ۸ سال از ازدواجش گذشته و دلش می‌خواهد به شکل جدید و به شیوه مدرن عروسی دیگری برگزار کند. او می‌گوید: «من آن موقع خیلی هول‌هولکی همه چیز را انتخاب کردم چون وقت نداشتم و باید برای سفری آماده می‌شدیم الان فکر می‌کنم وقت زیادی دارم و می‌توانم تمام این کارها را با فراغ بال انجام دهم و همان چیزهایی را که دوست دارم عملی کنم. دلم می‌خواهد یک دسته گل عروس کوچک با گل‌های ریز داشته باشم که الان خیلی مد است ولی خوب آن موقع سلیقه من جور دیگری بود و به هر حال چند سال هم گذشته و چیزهای دیگری مد شده است. الان دوست دارم خیلی چیزها را که آن موقع انجام ندادم انجام بدهم و این برایم خیلی خوشایند است ما قصد داریم در یک باغ سالگرد عروسی برگزار کنیم و قرار است که به کسی چیزی نگوییم. وقتی همه ببینند با لباس عروس و داماد در مراسم ظاهر می‌شویم حتماً ذوق‌زده می‌شوند. هزینه مراسم زیاد شد ولی وضع مالی ما هم خوب است و مشکلی برایمان نیست.»

این زن جوان ادامه می‌دهد: «همه می‌گویند آدم فقط یک بار عروسی می‌کند اما به این شکل آدم می‌تواند یک بار دیگر هم عروسی کند و چه اشکالی دارد. وقتی که آن خانم مجری تلویزیون در آمریکا با چهار تا بچه یک مراسم عروسی دوباره برگزار می‌کند و بچه‌هایشان حضور دارند و مراسمشان هم آن قدر باشکوه است چرا بقیه این کار را نکنند؟!»

اصلاً شاید ایده برگزاری مراسم سالگرد ازدواج به‌ شکل عروسی و با همان تشریفات از همانجا به ذهن خیلی‌ها افتاده، از همان وقتی که خانم ایرانی بلاگر اینستاگرام مراسم عروسی، آن هم با وجود چهار بچه برگزار کرد و همه فکر کردند که چقدر کار جالب و قشنگی است و می‌توانند این کار را بکنند. البته که شرایط کنونی را هم در نظر نگرفتند و چون این کار به تازگی مد شده خیلی‌ها بی‌توجه به شرایط کرونایی برای آن اقدام می‌کنند.

نازلی بیاتی، آرایشگر، در این باره تجربه‌های جالبی دارد. او می‌گوید: «تازگی‌ها عروس‌هایی داشته‌ام که برای برگزاری مراسم سالگرد ازدواجشان آمده‌اند. آنها می‌آیند آرایش عروس می‌کنند و لباس عروس می‌پوشند و می‌خواهند مراسم جشن سالگرد ازدواجی برگزار کنند که دقیقاً چیزی از عروسی کم ندارد. برای آرایشگاه دقیقاً همان اندازه عروس هزینه می‌کنند و اکثراً از قشر مرفه هستند.

من قضاوت نمی‌کنم و کار بدی هم نیست اگر کسی پولش را دارد اشکال ندارد این کار را بکند البته که در شرایط کرونا بهتر است چنین مراسمی را برگزار نکنند ولی چیزی که به‌ عنوان آرایشگر می‌خواهم بگویم این است که وقتی کسی در سن ۴۰ سالگی توقع دارد شکل ۲۵ سالگی‌اش شود توقع زیادی است. این را دیده‌ام که می‌گویم. دست آرایشگر هم بسته می‌شود. خیلی‌ها این توقع را دارند می‌خواهند همان‌طور جذاب و جوان به‌ نظر برسند.

عروس‌های من در هر رده سنی هستند ولی من می‌گویم وقتی آدم عروس می‌شود اشکالی ندارد هر سنی دارد به‌ هر حال آرایش می‌کند و در مراسم شرکت می‌کند اما این که شما در ۲۵ سالگی ازدواج کرده‌اید و در ۴۰ سالگی فکر می‌کنید که دوست دارید یک مراسم جدید برگزار کنید و دقیقاً آرایش مثل همان موقع روی صورتتان بنشیند دیگر توقع بالایی از آرایشگر است. به‌ هر حال با گریم و آرایش نمی‌شود آدم را تا این حد جوان کرد. البته در عکس با روتوش و فیلتر هر کاری می‌شود کرد اما این عروس‌ها چون مراسم می‌گیرند توقعشان بالاست. آنها می‌خواهند دوباره لباس عروس بپوشند و دسته گل دستشان بگیرند و با داشتن دوتا بچه بزرگ مراسم برگزار کنند. این شاید یک بدعتی به‌ حساب بیاید و باز هم می‌گویم هر کسی به خودش ربط دارد اما این همه هزینه‌کردن برای چنین مراسمی خیلی جالب نیست؛ آن هم در شرایط کرونا.»

گاهی اول باید نیاز را ایجاد کرد و بعد از تقاضا پول درآورد. این هم از همان مدل‌هاست. این نیاز را با آگهی در ذهن ایجاد کنید که طرف دلش بخواهد دوباره عروسی بگیرد و باقی قضایا.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین