کد خبر: ۷۱۳۸۳۹
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
عضو شورای شهر تهران توضیحاتی را در خصوص تهیه لیست انتخاباتی جبهه اصلاحات برای انتخابات شورای شهر ارائه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدحسن رسولی در دیدار اعضای لیست جمهور با آیت‌الله سید حسن خمینی که ظهر امروز در حسینه جماران برگزار شد، از مواضع و روشن گری یادگار امام و دفاع از مبانی نظام جمهوری اسلامی قدردانی کرد و گفت: وجهه تمایز جمهوری اسلامی با حکومت اسلامی تاکید بر رای مردم به عنوان مشروعیت بخش نظام است. اصلاح طلبان نیز افتخار می‌کنند که همچنان بر موضع صیانت و تحکیم اندیشه سیاسی حضرت امام پایبند هستند و مردم را صاحب حق و صاحب انقلاب و میزان را رأی ملت می دانند.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در هر عرصه ای که امکان احقاق حق مردم فراهم باشد، انجام وظیفه خواهند کرد، گفت:امروز به همراه ۲۱ نفر از نامزدهای اصلاح طلب برای انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران به اینجا آمدیم. در این دوره و بر خلاف ادوار گذشته روش تنظیم لیست برخاسته از اجرای سازمان رای گیری مقدماتی و نظرخواهی از بدنه اصلاحات انجام شد.

رسولی با بیان اینکه از بین ۱۲ عضو شورای شهر پنجم تهران که برای انتخابات ثبت نام کرده بودند، شش نفر از سوی مجلس شورای اسلامی و شورای مرکزی نظارت رد صلاحیت شدند، گفت: با این وجود لیست جمهور با حضور شش عضو شورای پنجم و ۱۵ نیروی جدید تدوین شد.

خزانه دار شورای شهر تهران درباره نحوه تهیه لیست جمهور گفت: در مجموع بر اساس معیارها و شاخص هایی که از ماه ها قبل در جبهه اصلاحات تعیین شده بود ۹۵ نفر در این سامانه رای گیری مقدماتی اعلام داوطلبی کردند و سپس رای گیری از بدنه از میان این افراد انتخاب شد که به لیست ۲۱ نفره فعلی ختم شد.

وی با بیان اینکه متوسط سن اعضای لیست جمهور ۴۳ سال است، گفت: در دوره پنجم ما شش نفر از خواهران را در لیست امید داشتیم و این دوره یک سوم لیست یعنی هفت نفر از خانم ها هستند. جوان ترین عضو این لیست ۲۱ نفره ۳۰ ساله و مسن ترین ۵۸ سال سن دارد. به لحاظ تحصیلات نیز ۲۰ درصد دارای تحصیلات سطح کارشناسی، ۴۷ درصد فوق لیسانس و ۳۳ درصد دارای مدرک دکترا هستند. به عبارتی ۸۰ درصد این جمع دارای سطوح عالی تحصیلات تکمیلی هستند.

رسولی با بیان اینکه جبهه اصلاحات با حدود ۷۲ ساعت تأخیر وارد عرصه تبلیغات انتخابات شوراهای شهر شد، گفت: از امروز اولین تراکت های کوچک تبلیغات میدانی نیز طراحی و توزیع شد.

وی با بیان اینکه جبهه اصلاحات از انتخابات های در حال اجرا فقط در دو انتخابات حضور دارد، گفت: به دلیل اینکه در این دو انتخابات عملا امکان مشارکت برای جبهه اصلاحات ایران فراهم بوده است. در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی آقای علیرضا محجوب و در انتخابات شورای شهر نیز لیست ۲۱ نفره اصلاح طلبان حضور دارند. در بقیه کلان شهرها هم با توجه به اینکه اختیار به خود جبهه اصلاحات استان ها داده شده در اکثر کلانشهرها و برخی از مراکز استان ها لیست های خوبی بسته شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین