کد خبر: ۷۱۴۷۷۹
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس درخصوص انتخاب رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم را قرائت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

 علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 31 خرداد) قوه مقننه بیانیه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با امضای بیش از 200 نماینده درباره انتخاب سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جمهور دولت سیزدهم را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم

در ایام مبارک و فرخنده دهه کرامت، ملت سرافراز و بزرگوار ایران علی‌رغم سختی‌ها و مشکلات سال‌های اخیر، با لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و عمل به وصیت شهیدان به‌ویژه حاج قاسم سلیمانی، پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و با پاسخی دندان‌شکن به دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حماسه دیگری آفریدند و حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی را با رأی قاطع به‌عنوان ریاست‌جمهوری اسلامی ایران برگزیدند.

حماسه شگرف ملت عزیز ایران در حالی تحقق یافت که سوءمدیریت‌های 8ساله گذشته، بحران کرونا و تحریم‌های بی‌سابقه و تبلیغات مسموم گسترده و تحریم انتخابات توسط فریب‌خوردگان داخلی و دشمنان خارجی، ضعف کم‌سابقه دولت در برگزاری انتخابات که منجر به عدم مشارکت بسیاری از بیماران بستری در منزل یا بیمارستان‌ها و همچنین شهروندان در داخل و خارج کشور شد، نتوانست در اراده مردم مؤمن، بصیر و ولایتمدار ایران خللی ایجاد کند.

تصریح می‌کنیم ضرورت دارد نهادهای نظارتی مجلس شورای اسلامی به موارد فوق ورود کند و سوءمدیریت‌ها را در اسرع وقت بررسی و گزارش کاملی از آن به افکار عمومی اعلام کند.

ضمن تبریک ویژه به حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی برای کسب توفیق بزرگ خدمتگزاری مردم در کسوت ریاست‌جمهوری ایران، مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی کامل خود را برای همکاری با دولت سیزدهم در جهت عبور از مشکلات عدیده کنونی و حل معضلات ساختاری کشور اعلام می‌کند و امیدوار است که با همکاری دولت و مجلس، کام ملت شریف ایران از طعم خدمت صادقانه و متعهدانه شیرین شود و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر همگان اثبات شود.

اگرچه در روزهای اخیر برخی سعی داشتند با تخریب مستمر خود، مجلس انقلابی یازدهم را با برچسب‌ها، تهمت‌ها و عناوین خلاف منفعل نشان دهند، اما در همین جا اعلام می‌کنیم که مجلس در رأس همه امور است و نمایندگان ملت با قوت و قدرت، بر عملکرد دولت جدید نظارت خواهد کرد و در این جهت هیچ خط قرمزی در استفاده از سازوکارهای نظارتی مندرج در قانون اساسی نخواهد شناخت.

برای تحقق هرچه بیشتر این هدف والا و نظر به اهمیت جایگاه قانونی که نمایندگان مجلس از آن برخوردار هستند و عصاره فضائل ملت محسوب می‌شوند، از رئیس جمهور منتخب ملت انتظار می‌رود تا با عنایت ویژه به آنچه که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس فرمودند و وظیفه نمایندگی را بسیار مهم و در موارد متعددی پراهمیت‌تر از مناصب اجرایی دانستند، در تشکیل کابینه‌ای کارآمد انقلابی، نیروهای شایسته و جوان، نخبه، متعهد و متخصص را در میان اقشار مختلف جامعه مدنظر قرار دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین