کد خبر: ۷۱۵۰۷۱
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
نمی‌گذاریم دولت سیزدهم به بازنشستگان بدهکار باشد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: کارکنان دولت بدانند بدهی‌ها به آنها پرداخت می‌شود و نمی‌گذاریم دولت سیزدهم درگیر بدهی به بازنشستگان باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت بعدازظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گلستان، اظهار داشت: کشور در یک محاصره تنگاتنگ و جدی اقتصادی قرار دارد، دشمنان ما تیم بزرگی هستند که به صورت لحظه‌ای ما را رصد می‌کنند اما ما با انسجام ملی مقابل دشمنان می‌ایستیم.

وی افزود: تا جایی که بتوانیم زانویی که می‌خواهد راه تنفس کشور را ببرد قطع می‌کنیم، ما نباید مقابل مردم از مشکلات بگوییم و باید با استواری پیش رویم. دشمنان این بار مصمم بودند که ملت ایران را از حرکت باز دارند و می‌خواستند فشار بیاورند تا مردم قیام کنند که خوشبختانه ناکام ماندند.

معاون رئیس جمهور درباره سفرهای هیئت دولت به استان گلستان گفت: در دو سفری که رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گلستان داشتند، در دولت یازدهم 144 پروژه با اعتبار 955 میلیارد تومان تصویب شد اما 3 هزار و 104 میلیارد تومان پرداخت شد.

نوبخت افزود: در دولت دوازدهم هم برای 69 پروژه هزار و 682 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که هزار و 520 میلیارد تومان پرداخت شد.

وی ادامه داد: در سفر قبلی به استان گلستان 893 میلیارد تومان تعهد کردیم که برای 39 طرح و پروژه مصرف شود و امروز هزار و 340 میلیارد تومان پرداخت شده که یک و نیم برابر تعهد ماست.

نوبخت خاطرنشان کرد: در چهل روز باقی مانده عمر دولت مصمم به فعالیت بیشتر هستیم، کارکنان دولت بدانند بدهی به آنها پرداخت می‌شود و نمی گذاریم دولت سیزدهم درگیر بدهی به بازنشستگان باشد.

وی یاداور شد: طلب گندمکاران را پرداخت خواهیم کرد، همچنین از دستگاه‌های مختلف خواسته‌ایم مطالبات پیمانکارانی که برای دولت کار کردند را پرداخت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به دلیل کمبود منابع مجبور شدیم مقداری از اوراق مالی را به جای منابع نفتی خارج شده استفاده کنیم و حتی یک روز هم اجازه ندادیم پرداخت نشود و برای سال‌های اینده هم زمان بندی آن مشخص است.

نوبخت افزود: برای دولت آینده دارایی‌هایی گذاشته‌ایم، بسیاری از طرح‌هایی که افتتاح شد را به قیمت امروز محاسبه و منتشر می‌کنیم تا دارایی‌های سرمایه‌ای ما مشخص شود.

وی ادامه داد: باید کشور را در این شرایط اداره می‌کردیم و اکنون روی بسیاری از پروژه‌ها نظارت داریم تا پیش از اتمام دولت مورد بهره برداری قرار گیرند.

نوبخت در خصوص پروژه‌های مهم استان گلستان گفت: بیش از 900 میلیارد تومان برای علاج بخشی خلیج گرگان در نظر گرفته شده که قابل پرداخت است و انجام خواهد شد. زهکشی اراضی استان گلستان باید تکمیل شود که 150 میلیارد تومان نیازمند است و پیگیر آن خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان گفت: به رغم خواست منفی و ناپاک دشمنان این نظام دهه‌ها پایدار بوده و عمر آن قرن‌ها ادامه خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین