کد خبر: ۷۱۶۶۳۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
 از روز پنجشنبه ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۰ ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که یکی از داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ با گریه، روایت رفتار نادرستی را که در یکی از حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری با وی انجام شده است بازگو می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

در ویدئوی مذکور، این داوطلب می‌گوید: «من امروز کنکور داشتم در مدرسه بوعلی سینا، در دستم آنژیوکت است به‌خاطر اینکه سه‌ماهه باردارم و نسخه پزشکی دارم؛ همه موارد را نشان دادم که سرم‌ها باید زده شود، حتی نامه بستری بیمارستان را هم نشون دادم، مدیر مدرسه گفت «این (داشتن آنژیوکت) تقلبه، باید باز کنی»!

من را به‌خاطر آنژیوکتم از جلسه بیرون آوردند و گفتند که «باید بگردیمت»! مسئول بهداشت آنجا آمد و نسخه من را تأیید کرد و گفت «باید سرم بزند به‌خاطر همین است که آنژیوکت به دستش وصله»؛ مدیر مدرسه برخورد خیلی بدی کرد.

پلیس آمد و شکایتم را نوشتم، با این حال با اینکه تمام اطرافیان گفتند «این گناه داره، بچه‌اش گناه داره»، اما باز هم این خانم رفتار بدی کرد؛ داخل گوشم را گشت، گفتم اشکال ندارد، داخل کفشم را گشت، گفتم اشکالی ندارد، جیب‌هام را گشت، گفتم اشکالی ندارد! جلوی اون‌همه آدم هنوز در رو نبسته بودن و همه نشسته بودن، جلوی اون‌همه پرسنل، گفت «مانتوت را بازکن»، مانتوم رو باز کردم. بلوزم رو زد بالا که مثلاً من را تفتیش کند و می‌گفت «جزو قوانین است»! گفتم «کدام قانونی اجازه می‌دهد که زن حامله را این‌جوری تنش را بلرزونی؟!»!

بعد جلسه بهش گفتم «خانم، انصاف نبود این‌جوری با یک زن حامله رفتار کنی»! شروع کرد فریاد زدن و بعد گفت «صورت‌جلسه بنویسید» که من در آنجا اغتشاش کردم، شلوغ کردم! بعد من را از مدرسه انداخت بیرون و گفت «تو غلط کردی با این حالت اومدی کنکور دادی (!) برای چی اومدی کنکور دادی؟»! گفتم «خانم! من فوق‌لیسانسم، وقتی اومدم اینجا این کنکور رو دادم حتماً یه رشته خاصی را می‌خواستم که اومدم شرکت کردم»، پلیس هم آمد، من که می‌دانم به جایی نمی‌رسد، اما رفتم حراست آموزش و پرورش، آقای رمضانی بودند خدا خیرشون بدهد، یک ساعت کامل برای من وقت گذاشتند، همه را نوشتند، گفتند «ما دوربین‌ها را چک و پیگیری و حتماً برخورد می‌کنیم»».

اما مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما پاسخگویی درباره این واقعه را مربوط به حراست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.

بر اساس محتوای ویدئوی منتشرشده و ذکر نام مسئول حراست منطقه، مشخص شد این مورد در شهر تهران و در مدرسه دخترانه بوعلی سینا منطقه ۱ (فرمانیه) روی داده است؛ در تماس با رئیس منطقه یک، او تنها به ذکر این جمله که «این مسئله در دست بررسی است و ماجرا مربوط به حراست است» اکتفا کرد!

از وزارت آموزش و پرورش انتظار می‌رود در اسرع وقت پاسخ دقیقی به افکار عمومی ارائه کند و با خاطیان احتمالی، اشد برخورد قانونی صورت گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۴
2
1
اون خانم مدیر باید بره دادگاه.
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
2
1
شاکی باید پیگیری کند تا بحقش برسد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین