کد خبر: ۷۲۱۰۱۵
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
‌دادستان تهران به همراه ۱۲۵ قاضی به زندان تهران بزرگ رفت
دادستان تهران با بیان اینکه به دنبال دستور رئیس قوه قضائیه تعدادی از محکومین امنیتی با آزادی مشروط یا عفو آزاد شده‌اند، گفت: پیشنهاد آزادی مشروط تعداد دیگری محکوم امنیتی به دادگاه‌ها داده شد.
آفتاب‌‌نیوز :

در پی اجرای دستورات رئیس قوه قضائیه در زمینه کاهش جمعیت کیفری و تعیین تکلیف پرونده‌هایی که در آن متهم زندانی حضور دارد، جمعه (پانزدهم مرداد) دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تهران به همراه مقامات قضائی و ۱۲۵ قاضی در زندان تهران بزرگ حضور پیدا کردند تا در دیداری چهره به چهره با زندانیان مشکلات قضائی آنان را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهند.

القاصی‌مهر با اشاره به اینکه ریاست قوه قضائیه در جلسه شوری عالی قوه قضائیه دستوری درباره مسئله زندانیان و کسانی که نگهداری و بازداشت آنها طولانی شده و تحت قرار هستند و هنوز حکم آنها صادر نشده یا به عبارتی بلاتکلیف هستند صادر و تأکید ویژه‌ای داشتند که دادستان‌ها در سراسر کشور به این موضوع ورود جدی داشته باشند، گفت: پرونده مربوط به بعضی از این درخواست‌ها باید مطالعه و بررسی شود. علت تأخیر و طولانی‌شدن فرایند رسیدگی حتما به‌طور دقیق بررسی می‌شود و مکاتباتی با قضات محاکم خواهیم داشت.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه حضور قضات در مجموعه زندان یک وظیفه قانونی و انسانی و به عنوان دغدغه‌ای است که در ارتباط با مسئله زندان داریم، تأکید کرد: ریاست قوه قضائیه که نسبت به حوزه زندان حساسیت ویژه‌ای دارد، دستورات اکیدی در این زمینه داشته است و بار‌ها تأکید کرده که حتما در محل زندان حضور پیدا کنیم و وضعیت زندان از نزدیک بررسی شود.

وی در ادامه با اشاره به اعطای مرخصی به ۵۰۰ زندانی اظهار کرد: نزدیک به ۵۰۰ نفر زندانی به مرخصی اعزام می‌شوند و همچنین ۱۵۰ زندانی مشمول آزادی پایان حبس شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پنج شعبه شورای حل اختلاف در داخل زندان وجود دارد، افزود: از سال گذشته نزدیک به ۷۵۰ نفر توسط این شعب شورای حل اختلاف که اعضای آن عمدتا روحانیون قم هستند، آزاد شدند. رویکرد ما در داخل زندان رویکرد مصالحه‌گری و صلح و سازش میان طرفین است.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین