کد خبر: ۷۲۱۰۳۸
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴
علیرضا صیادمنصور، پژوهشگر و فعال فرهنگی درگذشت.
آفتاب‌‌نیوز :

این پژوهشگر حوزه فلسفه و مطالعات زنان دارای دکتری فلسفه محض از دانشگاه تهران بود که علاوه بر تدریس در دانشگاه از سال ۱۳۹۵ به عنوان پژوهشگر در مرکز تحقیقات زن و خانواده فعالیت داشت. دبیری کارگروه روابط بین‌الملل انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان خارج از کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری کارگروه دانشجویی اولین کنگره بین‌المللی اخلاق در علوم و فناوری از دیگر فعالیت‌های اوست.

ماهیت شهود عقلی در طرح اخلاق مشرقی ابن سینا، مسئولیت اخلاقی در اندیشه امانوئل لویناس؛ انفعال من در برابر دیگری، بازبینی نظام اخلاق اداری با تکیه بر اخلاق دیگری‌محور امانوئل لویناس، روایت لویناس از مسئولیت اخلاقی به مثابه واقعیت انضمامی من؛ گریزناپذیر و تقارن‌ناپذیر، بدن‌مندی سوژه در میانه هستی‌شناسی و اخلاق: واکاوی پدیدارشناسانه بدن در اندیشه مارتین هایدگر و امانوئل لویناس و دلایل عدم اهتمام ایرانیان به منطق جدید از جمله مقالات او هستند که در نشریه‌های مختلف منتشر شده‌اند.

همچنین پدیدارشناسی خشونت در رابطه‌های خانوادگی: یک رویکرد اخلاقی و تمثیل مادری و نظریه ارزش در پدیدارشناسی اخلاقی امانوئل لویناس از جمله طرح‌های پژوهشی او در مرکز تحقیقات زن و خانواده بود.

محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی درگذشت علیرضا صیادمنصور در پیامی درگذشت او را تسلیت گفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین