کد خبر: ۷۲۱۴۵۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
۱۳ تن از غرق شدگان در بخش خصوصی، ۹ تن در مناطق غیرقابل پوشش و ۲۵ تن نیز در مناطق شنا ممنوع به دریا رفتند و جان خود را از دست دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

۴۷ تن از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد در دریای خزر جان خود را از دست داده اند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه شنا در دریای خزر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد ماه امسال جان ۴۷ تن را گرفت، گفت: ۲۶ تن از جان باختگان بین ساعت کاری و ۲۱ تن نیز خارج از ساعت کاری در دریا غرق شدند.

نقی کریمیان با بیان اینکه دو موضوع در آمار غرق شدگان نگران است و جای تامل دارد، افزود: یک سوم افرادی که غرق شدند مازندرانی و بیشتر جان باختگان نیز در سنین نوجوانی بودند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: ۱۳ تن از غرق شدگان در بخش خصوصی، ۹ تن در مناطق غیرقابل پوشش و ۲۵ تن نیز در مناطق شنا ممنوع به دریا رفتند و جان خود را از دست دادند.

کریمیان با بیان اینکه در روز‌های طوفانی با وجود هشدار‌های زیاد تعداد غرقی‌ها نیز زیاد بود، ادامه داد: دریای خزر از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مرداد ۱۶ روز طوفانی را تجربه کرد که در این ۱۶ روز ۱۶ نفر جان باختند.

او ادامه داد: ناجیان غریق مستقر در سواحل در این مدت ۴۷۶ نفر را از غرق شدن در دریا نجات دادند که از این تعداد ۳۷۰ نفر مرد و بقیه خانم بودند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه مسافران تا هفته گذشته نیز به هشدار‌های ناجیان برای ممنوع بودن شنا توجهی نمی‌کردند، گفت: حضور مردم در سواحل دریای خزر از ابتدای هفته کاهشی شده است که احتمالا به ترس مردم از شیوه سویه جدید کرونا برمی گردد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین