کد خبر: ۷۲۲۲۸۱
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
در حالی که گمانه زنی ها در مورد محل قرار گرفتن اشرف غنی رییس جمهوری فراری افغانستان جریان دارد، ضمیر کابولوف نماینده ریییکشنبه شب س جمهوری روسیه امکان سفر غنی به این کشور را رد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

کابولوف روز یکشنبه به رسانه ها گفت که اشرف غنی ممکن است با یکی از هواپیماهای آمریکا که برای انتقال دیپلمات ها و نظامیان آمریکایی از افغانستان بکار گرفته می شود، افغانستان را ترک کرده باشد.

نماینده رییس جمهوری روسیه در افغانستان درباره امکان سفر اشرف غنی به روسیه، چنین امکانی را رد کرد و گفت: بعید به نظر می رسد که غنی به روسیه سفر کند زیرا روادید سفر به این کشور را ندارد.

وی ادامه داد: آمریکا به تخلیه کارکنان سفارتخانه خود از کابل می پردازد و ممکن است غنی با یکی از هواپیماها افغانستان را ترک کرده باشد.

رسانه های افغانستان به نقل از مقام های طالبان اعلام کردند که همزمان با صدور فرمان این گروه برای ورود نیروهای طالب به کابل محمد اشرف غنی زییس حمهوری این کشور به تاجیکستان گریخت .

به گزارش ایرنا، آریانا نیوز افغانستان به نقل از مقام های طالبان اعلام کرد که این گروه به جنگجویان خود دستور ورود به شهر کابل را صادر کرده است.

اکنون عبدالله عبدالله نیز تائید کرده است که رییس جمهوری محمد اشرف غنی به همراه مشاور امنیت ملی و رییس اداره امور افغانستان کشور را ترک کرده و به تاجیکستان گریخت.

رسانه های عنوان کردند که غنی همراه با حمدالله محب مشاور امنیت ملی و فضل محمود فضلی رییس عمومی اداره امور ریاست جمهوری کشور را ترک کرده اند.
یک رسانه‌ تاجیکستان نیز گزارش دادکه این افراد به دوشنبه رسیده اند و در تلاش سفر برای کشور سومی هستند.
همچنین به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، کابولوف گفت که روسیه در تماس با آمریکا درباره اوضاع افغانستان است و سیر اوضاع این کشور را زیرنظر دارد و بعدا اقدامات خود در این مورد را مشخص خواهد کرد.

به گفته کابولوف، وی با زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه آمریکا در افغانستان که در دوحه پایتخت قطر بسر می برد ارتباط دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین