کد خبر: ۷۲۲۳۸۸
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیسی وزرای قوی‌تری می‌توانست معرفی کند، گفت: نمایندگان مجلس باید با دقت و ظرافت بیشتری کابینه پیشنهادی را بررسی کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام احمد سالک نماینده ادوار مجلس، در رابطه با ارزیابی خود از لیست پیشنهادی کابینه سیزدهم و نقش آنها در تحول‌آفرینی اظهار داشت: اول باید دید مجلس به این کابینه رأی می‌دهد یا نمی‌دهد تا بعد بتوان قضاوت کرد که اعتماد به این کابینه درست است یا غلط.

وی عنوان کرد: با توجه به شناختی که از برخی افراد کابینه پیشنهادی دارم، آقای رئیسی می‌توانستند افرادی قوی‌تر و با تجربه‌تری معرفی کنند اما در حال حاضر معرفی شدند و باید منتظر بمانیم و ببینیم چه تصمیمی برای آنها گرفته خواهد شد.

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: لازمه تحول‌آفرینی توسط رئیسی، این است که افراد کار آزموده و با عملکرد مثبت و جهادی به میدان بیایند. سوال این است که آیا این تعداد می‌توانند این تحول را تحقق بخشند یا نه؟ بنده در حال حاضر هیچ قضاوتی ندارم تا بعد از اظهار نظر مجلس بتوان قضاوت کرد.

سالک در پایان خاطرنشان کرد: توصیه من به نمایندگان مجلس این است که با دقت و ظرافت این کار را پیگیری کنند که آثار مثبت آن برای کل نظام و کشور رقم بخورد زیرا برخی از افراد پیشنهادی برای حضور در کابینه، دارای یکسری حواشی هستند.


جلسه علنی قابل پیش بینی نیست
برنا نوشت؛

«محمدحسین فرهنگی»، نماینده مردم تبریز در مجلس، در رابطه با ارزیابی خود از وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم گفت: کابینه دولت سیزدهم چهره های جدیدی دارد و افراد و وزرای تازه نفس در آن دیده می‌شود، لازم است که حتما از این لیست حمایت شود تا همه افراد پیشنهاد شده و یا بخشی از آنها رای لازم را کسب کنند. باید از دولت سیزدهم حمایت شود تا دولتی قوی، کارآمد و پای کار شکل بگیرد.

او ادامه داد: با توجه به شرایط موجود در کشور وزارت خانه های اقتصادی و عمرانی نقش مهم‌تری دارند و جنبه های رفاه عمومی و عمران و آبادانی کشور لازمه آن در اولویت قرار گرفتن موضوعات معیشتی مردم است.

فرهنگی گفت: برخی از افراد معرفی شده توانمندی مطلوب را برای کسب کرسی وزارت خانه دارا هستند و برخی دیگر هم مورد تردید است و سوالاتی در خصوص آنها وجود دارد و جلساتی هم پیرامون این موضوعات مهم و مبهم شکل می گیرد که کسب اطمینان شود تا این افراد موفق عمل کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس در خصوص جلسه رای اعتماد بیان کرد: جلسه رای اعتماد در هیچ مقطعی قابل پیش بینی نبوده است و در این دوره هم به همین صورت، البته پتانسیل های خوبی در بین برخی افراد وجود دارد اما باید جمع نهایی صورت بگیرد. درخصوص برخی افراد معرفی شده به مجلس ابهامات قابل توجهی وجود دارد.

او در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی یک هفته ای که در کشور رخ داده شامل مجلس هم می‌شود، گفت: خیر این تعطیلی مجلس را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین