کد خبر: ۷۲۲۴۸۶
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
این روزها تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌های اصفهان از بیماران کووید پر شده و حتی از راهروها و فضاهای دیگر بیمارستان برای بستری بیماران استفاده می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

موج پنجم کرونا از تیرماه در اصفهان آغاز شد و همانطور که از قبل پیش بینی می‌شد با افزایش موارد ابتلا و بیماران نیازمند بستری به سرعت ظرفیت تخت‌های بیمارستانی اصفهان از جمله بیمارستان الزهرا(س) تکمیل شد، به طوری که هم اکنون به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعداد بیماران بستری در ۲۲ شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۳ هزار و ۳۰۰ بیمار فراتر رفته است، در حالی که روند ابتلای بیماران رو به صعود است.

این روزها تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌های اصفهان از بیماران کووید پر شده و حتی از راهروها و فضاهای دیگر بیمارستان برای بستری بیماران استفاده می‌شود. با این وجود پذیرش روزانه بیش از۵۰۰ بیمار جدید و ترخیص ۲۰۰ تا ۳۰۰ بیمار باعث شده بیماران زیادی منتظر خالی شدن تخت بیمارستان بمانند.

بیش از نصف بیماران مبتلا در استان مربوط به شهر اصفهان است و فشار شکننده‌ای به بیمارستان‌های دولتی اصفهان از جمله بیمارستان الزهرا(س) به عنوان یکی از بیمارستان‌های اصلی و مرجع پذیرش بیماران کرونایی در اصفهان وارد شده است. خانواده‌های بسیاری از بیماران در فضاهای داخلی بیمارستان و اطراف بیمارستان منتظر پذیرش و یا ترخیص بیمارانشان هستند و خطر کرونا در کمین آنها نیز نشسته است.

تصاویر از آخرین وضعیت بیمارستان الزهرا گرفته شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین