کد خبر: ۷۲۲۸۹۳
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
یک مقام ائتلاف ناتو امروز جمعه گفت از زمانی که جنبش طالبان پایتخت افغانستان را تصرف کرده تا کنون بیش از ۱۸۰۰۰ نفر با پرواز از شهر کابل خارج شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

یک مقام ناتو امروز گفت که بیش از ۱۸۰۰۰ نفر از زمان تصرف پایتخت افغانستان به دست طالبان با پرواز از این شهر خارج شده اند و متعهد به دو برابر کردن تلاش ها برای خارج سازی افراد از این شهر به دنبال بالا گرفتن انتقادها در قبال مدیریت غرب بر این بحران شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام که نامش را فاش نکرد همچنین به رویترز گفت، هر چند طالبان از افراد بدون اسناد مسافرتی قانونی خواسته به خانه بروند، هزاران تن از مردمی که برای فرار از افغانستان مستاصل هستند همچنان در فرودگاه کابل ازدحام کرده‌اند.

این در حالی است که طالبان در آستانه برگزاری نماز جمعه امروز که اولین نماز جمعه در افغانستان از زمان تصاحب قدرت از سوی آنها در این کشور است خواستار اتحاد شده و از امام‌های جماعت تقاضا کرد با بالا گرفتن آشوب در فرودگاه کابل و اعتراضات و گزارشات درباره بروز خشونتها مردم را متقاعد کنند که افغانستان را ترک نکنند.

یک شاهد عینی به رویترز گفت که روز پنجشنبه در شهر اسد آباد بعد از شلیک شبه نظامیان طالبان به روی جمعیتی که نسبت به جمهوری شکست خورده افغانستان اظهار وفاداری می کردند چند نفر کشته شدند.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین