کد خبر: ۷۲۳۰۷۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
شنیده شده است، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین روزهای عمر وزارت خود طی حکمی سید ضیاءالدین شجاعی برهان را به‌عنوان سرپرست شستا منصوب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری تسنیم با  "شریعتمداری دقیقه ۹۰ مدیر شستا را برکنار کرد".

این خبرگزاری افزوده است: در حالی که هنوز از پشت‌پرده برکناری یکباره محمد رضوانی‌فر مدیرعامل موفق شستا خبری منتشر نشده است، برخی خبرهای غیررسمی حکایت از درخواست‌های غیرقانونی از مدیریت شستا دارد که رضوانی‌فر زیر بار این درخواست‌ها نرفته است، و از دو شب پیش با تغییر در هیئت مدیره شستا زمینه برای برکناری رضوانی‌فر مهیا شده است.

در حالی که کابینه جدید در حال شکل‌گیری است و وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی دو سه روز آینده به جای آقای شریعتمداری می‌نشیند، این اقدام وزیر دولت دوازدهم در آخرین ساعت‌های وزارتش در مجموعه‌ای که گردش مالی آن سر به فلک می‌کشد، سؤال‌برانگیز است و بهتر بود هر گونه تغییر و جابه‌جایی در مجموعه‌ای به این عظمت توسط دولت جدید انجام می‌شد، هرچند وزیر جدید این اختیار را دارد که این تصمیم شتابزده را ملغی کند.

اخیار غیررسمی از برکناری دقیقه 90 مدیرعامل شستا در حالی است که آقای محمد شریعتمداری طی یکی دو سال اخیر در سخنرانی‌های متعددی از کارنامه موفق آقای رضوانی‌فر در شستا حمایت و به آن افتخار می‌کرد، به‌عنوان نمونه، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 25 بهمن 99 در مراسم رونمایی از قریب 200 محصول جدید و افتتاح بیش از 14 پروژه بازسازی توسعه‌ای شستا خطاب به مدیران شستا گفته بود: به هیچ وجه از سرعت شستا کم نکنید و با قوت تا آخرین روز پروژه‌های نیمه کاره را تکمیل و تلاش کنید تا آنها را به اتمام برسانید. خوشحالم که نظم در کنار شفافیت را به کار گرفته‌اید و یکی از افتخارات بزرگ شستا این بود که صورت‌های مالی را در کدال ارائه کرد که در عمر شستا سابقه نداشت.

شریعتمداری با بیان اینکه برای ایجاد سامانه‌های شفافیت قدم‌های خوبی برداشتیم گفته بود: شفافیت یک دستور اداری بود که بعد از تعهدم به نمایندگان مجلس در جلسه رأی اعتماد در دستور کار قرار گرفت و شستا گل سرسبد انجام فعالیت‌های شفاف ساز بود که در این عرصه قدم‌های خوبی برداشته است. قبلاً هم از برنامه‌های شفافیت رونمایی کرده‌ایم. عده‌ای به ناحق انتقاد می‌کنند که چرا از شفافیت زیاد می‌گوئیم. از این پس هم از شفافیت زیاد سخن می‌گوئیم زیرا ما را به سمت کارایی و اثربخشی بیشتر و خروج از فساد و جلوگیری از بروز آن هدایت می‌کند.

همچنین وزیر کار 9 تیر در صحن مجلس بیان کرده بود: حاصل تمامی اقدامات در مجموعه وزارت کار منجر به صیانت از دارایی های شرکت شستا و سازمان تامین اجتماعی شده است. در زمان ورود من به وزارت کار سود حاصله شناسایی شده در آخرین مجمع عمومی شستا 1200 میلیارد تومان بود اما امروز در آخرین مجمع 34 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

وی تصریح کرده بود: امروز در سایت شرکت شستا بالغ بر 12 هزار صفحه از اقدامات این شرکت به صورت شفاف بارگذاری شده و نمایندگان به راحتی می توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. منافع حاصل از بازار سرمایه و اقتصادی حاصل از بورسی شدن شستا ما را به سمت جلو هدایت کرده که براساس گزارش خلاصه فروش این شرکت ها در 13 فقره از تاریخ 16 اسفندماه تا 19 مردادماه 124 هزار میلیارد، 665 میلیون تومان آن به دست آمده که در دور قبل 5 هزار میلیارد تومان حاصل شده بود.

شریعتمداری 9 شهریور 98 در گفت و گو با ویژه نامه هفته دولت روزنامه ایران در یک دفاع تمام قد از شستا گفته بود: عملکرد شستا در یکسال اخیر و بخصوص سه ماهه نخست سال 1398، نشان‌دهنده یک تحول مطلوب ا است و نه‌تنها شامل برنامه مقابله با چالش‌ها و رشد هزینه‌های تولید حاصل از رشد نرخ ارز، تورم و فشار‌های تحریم بانکی و صنعتی بوده بلکه شرایط تحریم را به فرصتی برای استفاده از توان ساخت داخل را در دستور کار قرار داده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین