کد خبر: ۷۲۴۰۱۵
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۶ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۳۵۱ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۴۹۹ هزار و ۱۹۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

۱۹۳ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۵۴۷ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۸ هزار و هند با بیش از ۴۳۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۵۴۰,۴۰۱ ۶۵۳,۴۰۵
۲ هند ۳۲,۶۴۹,۹۴۷ ۴۳۷,۴۰۳
۳ برزیل ۲۰,۷۰۳,۹۰۶ ۵۷۸,۳۹۶
۴ روسیه ۶,۸۴۴,۰۴۹ ۱۸۰,۰۴۱
۵ فرانسه ۶,۷۱۱,۲۶۸ ۱۱۴,۰۸۳
۶ انگلیس ۶,۶۶۶,۳۹۹ ۱۳۲,۲۴۳
۷ ترکیه ۶,۳۱۱,۶۳۷ ۵۵,۷۱۳
۸ آرژانتین ۵,۱۶۷,۷۳۳ ۱۱۱,۲۷۰
۹ کلمبیا ۴,۹۰۱,۱۶۳ ۱۲۴,۶۴۸
۱۰ ایران ۴,۸۶۹,۴۱۴ ۱۰۵,۲۸۷

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، ایران، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین