کد خبر: ۷۲۴۱۶۱
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۱۶ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۴۷۴ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۵۰۸ هزار و ۴۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری نیز تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

همچنین ۱۹۳ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۳۸۲ نفر از مبتلایان به کووید - ۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۹.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۶۵۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۲.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۷۹ هزار و هند با بیش از ۴۳۷ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۳۹,۶۱۷,۴۱۷ ۶۵۴,۳۸۱
۲ هند ۳۲,۶۹۵,۰۳۰ ۴۳۷,۸۶۰
۳ برزیل ۲۰,۷۲۸,۶۰۵ ۵۷۹,۰۵۲
۴ روسیه ۶,۸۶۳,۵۴۱ ۱۸۰,۸۴۰
۵ فرانسه ۶,۷۲۸,۸۵۸ ۱۱۴,۱۵۷
۶ انگلیس ۶,۶۹۸,۴۸۶ ۱۳۲,۳۷۶
۷ ترکیه ۶,۳۲۹,۵۴۹ ۵۵,۹۵۸
۸ آرژانتین ۵,۱۷۱,۴۵۸ ۱۱۱,۳۲۴
۹ کلمبیا ۴,۹۰۳,۳۰۴ ۱۲۴,۷۴۳
۱۰ ایران ۴,۸۹۵,۴۴۸ ۱۰۵,۹۰۱

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۸۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، ایران، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین