کد خبر: ۷۲۴۵۸۸
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ادامه کم‌بارشی انباشته و کاهش شدید بارندگی سبب شد تا ۰.۴ درصد از مساحت استان از حالت نرمال خارج و به محدوده درگیر خشکسالی اضافه شود.
آفتاب‌‌نیوز :

محسن حیدری اظهار داشت: ادامه کم‌بارشی انباشته و کاهش شدید بارندگی در سیستان و بلوچستان سبب شد تا مردادماه امسال ۰.۴ درصد از مساحت استان از حالت نرمال خارج و به محدوده درگیر خشکسالی اضافه شود.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه عمده مساحت جدید درگیر خشکسالی در شهرستان‌های نیمروز و ایرانشهر قرار دارد، افزود: بر اساس شاخص SPEI ، ۱۰ ساله هواشناسی همه ۲۶ شهرستان سیستان و بلوچستان درگیر درجات مختلف خشکسالی هستند که مساحت خشکسالی در پنج شهرستان دلگان، زابل، فنوج، قصرقند و نیکشهر ۱۰۰ درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، وی ادامه داد: تحلیل داده‌های ۱۰ ساله شاخص SPEI هواشناسی تا ابتدای شهریور امسال نشان می‌دهد که حدود ۹۳ درصد از مساحت استان درگیر درجات مختلف خشکسالی قرار دارند. از ابتدای سال زراعی تاکنون تنها ۳۵ میلیمتر باران در استان باریده که حدود ۶۵ میلیمتر کمتر از شرایط نرمال بارش است.

حیدری تصریح کرد: حدود ۳۰ میلیمتر از بارش‌های دریافتی امسال زراعی در بهار و تابستان باریده که عمده این بارش‌ها از نوع رگباری بوده است. بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی در یک هفته پیش رو بارشی مؤثر برای استان انتظار نمی‌رود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین