کد خبر: ۷۲۴۷۰۰
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
راه‌اندازی و اجرای طرح واکسیناسیون سیار در مناطق محروم اهواز آغاز شده است. این اتوبوس در خیابان‌ها و کوچه‌های منطقه عین‌دو و کوی سیاحی شهر اهواز خواهد چرخید تا دسترسی مردم به واکسیناسیون آسان شود.
آفتاب‌‌نیوز :

این اقدام می‌تواند کمک زیادی به مردمی داشته باشد که در مراجعه به مراکز واکسیناسیون با مشکل مواجه هستند

با همکاری بسیج طرح واکسیناسیون سیار در خوزستان در مناطق محروم اجرا می‌شود. از زمان شروع شیوع بیماری کرونا سپاه و بسیج با تمام توان در کنار کادر درمان و بهداشت حضور داشته است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان در برنامه گفتگو ویژه خبری شبکه خوزستان گفت:طرح سردار شهید سلیمانی یک طرح علمی و جامعی می‌باشد که توسط کارشناسان خبره و متخصصان توانمند طراحی و پیاده شده است و یکی از مهمترین راهکار مقابله با بیماری کرونا بنا بر گفته متخصصان پیشگیری است که طرح سردار شهید سلیمانی نیز بر پیشگیری استوار می‌باشد.

وی ادامه داد: در طرح سردار شهید سلیمانی در سه مرحله رهگیری و شناسایی، نظارتی و حمایتی اجرا می‌شود که در آن ضمن شناسایی فرد بیمار به ازای آن ۱۰ نفر دیگر رهگیری می‌شود تا ضمن شناسایی افرادی که با بیمار در ارتباط بوده اند تست گرفته تا از گسترش بیماری جلوگیری شود.

وی افزود:با همکاری بسیج طرح واکسیناسیون سیار در استان اجرا می‌شود که براساس آن افراد در مناطق محروم و کم برخوردار و کسانی که نمی‌توانند برای ترزیق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، واکسینه می‌شوند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:در استان ۱۰ درصد افراد بالای ۶۰ ساله واکسینه نشده اند که با همکاری بسیج طرح واکسیناسیون سیار در مناطق محروم انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین