کد خبر: ۷۲۴۷۴۴
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
هر کسی احساس خدمتگزاری به مردم ندارد جایگاهی در وزارت بهداشت و نظام ندارد
وزیر بهداشت گفت: خدمتگزاری هم یک نعمت بزرگ الهی است و همه ما باید احساس خدمتگزاری مردم را کنیم و هر کسی احساس نوکری به مردم ندارد، جایگاهی در وزارت بهداشت و نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین اللهی در مراسم تکریم و قدردانی از خدمات سعید نمکی که در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه، جلسه تودیع نیست بلکه جلسه تکریم و قدردانی از از خدمات بزرگمردی به نام دکتر سعید نمکی است که در این مدت شجاعانه در مقابل همه مسائل، ایستاد و خدا به او توفیق داد که در ایام مسئولیت، خدمات ارزشمندی را ارائه کند و اجر همه این کارها با خدا است.

وی یادآور شد: هر قدر کارها سخت تر باشد، اجرا آنها بیشتر است. در محرم امام حسین(ع) و اهل بیتش ایستادند و کار سختی انجام دادند که در تاریخ ماندگار شد بنابراین هر کار سختی، اجر بیشتری دارد. امروز در پیچ تاریخی قرار داریم که در طول تاریخ کشور ما بی نظیر است.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت تاکید کرد: در طول دوران دفاع مقدس، کل تعداد شهدا، حدود 230 هزار شهید بود که اگر به 8 سال تقسیم کنیم سالانه حدود 30 هزار نفر، به شهادت می رسیدند اما در طول یک سال و نیم گذشته، حدود 108 هزار نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند که به تمام خانواده های آنها تسلیت می گوییم.

عین اللهی تصریح کرد: کشور ما در تاریخ خود به ویژه در دوران بعد از انقلاب نشان داده که در مقابل همه چیز می تواند مردانه بایستد. تاریخ بعد از انقلاب، نمایان این است. در دوران دفاع مقدس تمام دنیا شرق و غرب علیه ما بودند اما ما هیچ سلاحی به جز بسیجی ها و رزمندگان عاشق نداشتیم و مردم ایران هیچ وقت خسته نخواهند شد.

وی افزود: از اول انقلاب تا کنون هیچ روزی بدون دشمن نبوده ایم و تحت فشار قرار گرفته ایم اما مردم ایران هیچ وقت خسته نمی شوند و در مقابل همه مسائل و مشکلات، ایستادگی می کنیم. شهید حاج قاسم سلیمانی می گفت بهترین فرصت ها در مقابل بهترین تهدیدها هستند و فرصت ها را تهدیدها، ایجاد می کنند.

وزیر بهداشت گفت: وقتی تهدید و بحران کرونا را داشتیم، قشر پزشکی و سلامت ما شکوفا شدند. قبل از بحران کرونا هجمه وحشتناکی علیه جامعه پزشکی بود و از آنها به عنوان افراد سودجو و منفعت طلب یاد می شد و متاسفانه خیلی از رسانه ها هم با برخی افراد که به تخریب جامعه پزشکی می پرداختند، همراهی می کردند اما موفق ترین قشر جامعه ما بعد از انقلاب، گروه سلامت بوده است.

عین اللهی افزود: در اوایل انقلاب، تعدادی پزشک خارجی هندی و پاکستانی و بنگلادشی در کشور حضور داشتند و تعدادی از بیماران هم برای درمان به خارج از کشور اعزام می شدند اما موفقیت حوزه سلامت در طول بعد از انقلاب، بی نظیر بوده است و افراد زیادی زحمت کشیدند تا به این جایگاه برسیم.

وی یادآور شد: بحران کرونا، چهره واقعی و خدمتگزار جامعه پزشکی و سلامت کشور را نشان داد و امروز بیش از 200 شهید مدافع سلامت تقدیم کشور کرده ایم. دوست بسیار عزیز ما، دکتر زارع رییس بیمارستان لبافی نژاد بود که جانشین ایشان شدم و امروز هم جایگزین دکتر نمکی شدم که به نوعی شهید زنده است و راه شهدا را ادامه می دهد و این پرچم، هیچ وقت بر زمین نخواهد ماند و اگر دلاوری برود، فرد دیگری پرچم نظام سلامت را نگه می دارد.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس وقتی رزمندگان حضور داشتند، از اطراف ترکش می خوردند اما همیشه نگاه به جلو نبود و هیچ وقت نگاه به کنار و پشت نبود امروز هم اگر کسی خدمتگزار مردم می شود، ممکن است ترکش هایی بخورد کما اینکه از روز اول تا کنون، بنده نیز ترکش هایی خورده ام اما مهم نیست چون نگاه ما به جلو است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی دکتر نمکی بسیار ارزشمند بود که در راه نظام همه چیز خودش را فدا کرد. مهمترین چیزی که هر فردی دارد، آبرو است و دکتر نمکی، آبروی خودش را در راه نظام و خدمت به مردم در حوزه سلامت گذاشت و این نشان از مردانگی ایشان است. ما فرزندان صادق رهبریم و پاسدار خون شهدا هستیم و نگاه ما همواره به جلو است و در این راه نیاز به زنان و مردان بزرگی داریم که این حرکت را به پیش ببرند.

وزیر بهداشت گفت: با تلاش دانشمندان، اساتید و همه فعالان و کارکنان حوزه سلامت، امروز به جایگاه نخست منطقه رسیده ایم و از نظر داشته ها که مهمترین داشته و سرمایه نیروی انسانی است، حرف اول منطقه را می زنیم. اگر تجهیزات و امکانات کمی داریم اما افتخار ما به نیروی انسانی متعهد، متدین و دانشمند در همه دانشگاه های علوم پزشکی است.

عین اللهی یادآور شد: میدان مقابله با کرونا امروز میدان امتحان ما است. امروز شاهد گریه های خانواده هایی هستیم که هر روز تعدادی از آنها عزادار می شوند و امروز در کل وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، مردان و زنان عملگرا و داخل میدان لازم داریم. امروز وزارت بهداشت عرصه جهاد فی سبیل الله است. اگر قرار بود همه چیز آرام باشد، دکتر نمکی همانند یک الماس در این عرصه کرونا، نمی درخشید.

وی گفت: در مدت مسئولیت در وزارت بهداشت، ایستاده ایم و به هیچ وجه در مقابل حاشیه ها و ترکش ها در فضای مجازی و حقیقی، کوتاه نخواهیم آمد و نا امید نخواهیم شد و مردانه خواهیم ایستاد تا به فضل الهی، مشکل کرونا در کشور برطرف شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: آنهایی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند به آن دوران افتخار می کنند و آنهایی که نبودند حسرت می خورند و در آینده، آنهایی که در مقابله با کرونا حضور داشته باشند، به این حضور افتخار می کنند.

عین اللهی در پایان تاکید کرد: امروز با توجه به همه تحریم ها و مشکلاتی که داریم، اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خودمان قرار می دهیم و مهم است که به تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه عرصه کمک کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
29
اره نمکی شهید زنده هست مردم هم شهید مردم حداقل نمک رو زخم مردم نپاشید
ناشناس
|
Belgium
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
30
خوبه، تحت هر شرایطی فقط از هم تشکر کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
32
ازکسی که نامه نوشته تا جلوی ورود واکسن معتبر به ایران گرفته بشه بیشتر از این هم نمیشه انتظارداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
30
به برکت حضور آقای نمکی زنده زنده داریم شهید میشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
21
افتخار به داشتن دشمن زیاد از عجائب تاریخی است که متاسفانه گریبانگیر این مملکت شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
14
جل الخالق! استغفرا... ربی و اتوب الیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
14
به ساحت مقدس شهادت توهین میشه وقتی یه کاسب...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
13
... کجا و الماس کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
22
با این همه تعریف و تمجید چه نیازی به حذف و تعویض وزیر داشتیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
0
22
نور این الماس هزاران کشته داد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین