کد خبر: ۷۲۵۱۸۰
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
در شروع معاملات بازار سرمایه هر ۳ شاخص بازار سرمایه سرخپوش شدند و شاخص کل بورس تهران با ریزش ۹ هزار و ۴۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۵۳۱ هزار واحد قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :

شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش ۹ هزار و ۴۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۵۳۱ هزار واحد قرار گرفت.

افزایش عرضه‌ها در بازار علاوه بر شاخص کل، شاخص هم‌وزن هم منفی کرده است؛ شاخص هم‌وزن با کاهش بیش از ۹۹۷ واحدی همراه است و ۴۶۳ هزار و ۴۳۳ واحد را ثبت کرد.

شاخص فرابورس هم منفی شد و به ۲۲ هزار و ۶۷۸ واحد رسید.

اثرگذارترین نماد‌ها بر افت شاخص بورس
نماد‌های فولاد، فملی، شستا، شپنا، شتران، کگل، شبندر بیش‌ترین اثر را بر افت شاخص بورس داشتند. نماد‌های وپارس، نوری، و فایرا بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

روز بد سهامداران پالایشی
افزایش عرضه‌ها در دقایق ابتدایی بازار امروز قابل مشاهده است؛ فملی شپنا، شستا، شبندر با قرارگیری در صدر منفی‌سازان شاخص کل افت بیش از ۹۰۰ واحدی شاخص در دقایق ابتدایی را رقم زده‌اند.

در میان پالایشی‌ها شتران با افت ۳ درصدی بر روی قیمت ۱۱۲۰ تومان، شپنا در منفی ۳ درصد با قیمت ۱۳۸۲ تومان و شبندر با قیمت ۵۸۳ تومان با کاهش بیش از ۳ درصدی در حال معامله هستند.

برکت با قیمت ۴۳۹۹ تومان افزایش حدود ۴ درصدی داشته و حجم معامله آن به ۱۸ میلیون سهم رسیده است؛ دتولید، دلقما دو نمادی هستند که در گروه دارویی با افزایش تقاضا در سقف روزانه صف خرید شده‌اند.

گرایش منفی در گروه فلزات
فلزات اساسی با گرایشی منفی داد و ستد می‌شوند. فولاد فملی ذوب فخوز هرمز کاوه فروی فاسمین با تعادل میان خریداران و فروشندگان با افت قیمت همراه اند. وسدید فزرین، زنگان با گرایشی مثبت متعادل اند. فروس، فافق، فنوال، فایرا و فولای نماد‌های مورد توجه گروه اند.

فراورده‌های نفتی نیز با گرایشی منفی همراه اند. شبندر، شپنا، شتران، شبریز، شاوان، ونفت و شرانل منفی و متعادل اند. در این میان شسپا پر تقاضا معامله می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین