کد خبر: ۷۲۵۶۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
 یک متخصص بیهوشی و ICU با اشاره به درگیری شدیدتر و آمار بالای بیماران در پیک اخیر کرونا، گفت: در این پیک عوارض جدیدی در مادران باردار مبتلا به کرونا از جمله مرگ جنین داخل رحم و آغاز زودتر درد زایمان، بروز پیدا کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر فرهمند کلانتری اظهار کرد: از اسفندماه سال ۹۸ که کرونا شیوع پیدا کرد تاکنون، صحنه‌های بسیار تلخ و البته صحنه‌های شیرینی از درمان بیماران دیدم. با توجه به اینکه بیمارستان رازی اهواز سانتر کرونا است و عمدتا زنان باردار به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، مادران باردار به صورت تیمی در این بیمارستان درمان می‌شوند.

وی با اشاره به ویزیت حدود ۱۷ هزار بیمار تاکنون، افزود: مراجعات زیادی از بیماران و به همان نسبت زنان باردار به بیمارستان داشتیم اما در موج اخیر، درگیری بسیار شدیدتر و آمار بیماران بالا است. در حال حاضر نیز حدود ۶۰ زن باردار مبتلا به کرونا در بیمارستان رازی بستری هستند.

این متخصص بیهوشی و ICU گفت: به نظر می‌رسد در این پیک، عوارض جدیدی در مادران باردار مبتلا به کرونا از جمله مرگ جنین داخل رحم و آغاز زودتر درد زایمان بروز پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه همه همکاران با حساسیت زیاد درمان مادران باردار را انجام می‌دهند، تصریح کرد: با وجود کمبود همکاران بیهوشی و متخصص ICU و تعداد بالای مراجعات، به سختی و با همکاری دیگر متخصصان توانسته‌ایم رضایت‌بخشی بیماران را فراهم کنیم و بیمارستان نقطه قابل اعتماد مادران باردار باشد.

کلانتری که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: از مردم به ویژه مادران باردار خواهش می‌کنیم بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین