کد خبر: ۷۲۶۰۴۴
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
وزیر بهداشت گفت: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم اصلاً واکسن نداشتیم و تمام واکسن‌های ذخیره هفته صفر شده بود، اما با پیگیری رئیس‌جمهور و وزرا از راه‌های مختلفی توانستیم واکسن وارد کنیم، درحالی‌که ما به دنبال بارانی از واکسن بودیم به لطف خدا سیلی از واکسن به‌سوی کشور سرازیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین‌الهی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که نیمه شب گذشته ۱۸ شهریور در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: بعد از انقلاب تاکنون مردم همواره در صحنه حضور داشتند و همراه بودند، یک سال و نیم است که با شیوع کرونا روبه‌رو شدیم و صحنه‌های بدی را مشاهده می‌کنیم، عزادار شدن ۶۰۰ خانواده به صورت روزانه برای ما بسیار دردناک است.

وی افزود: آمار فوتی‌های کرونا طی یک سال و نیم گذشته از تعداد شهیدان دفاع مقدس طی ۸ سال بیشتر شده است، در دوران دفاع مقدس ما حدود ۴۰ هزار شهید داشتیم اما در این مدت ۱۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند، ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا این میزان کاهش پیدا کند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: مردم استان قزوین به صورت جهادی و بسیجی به ستاد کرونا کمک کردند، حتی یکی از حسینیه‌های قدیمی و صاحب‌نام قزوین به مرکز واکسیناسیون تبدیل شده است تا واکسیناسیون سرعت پیدا کند، واکسیناسیون نقش بسزایی در کاهش فوتی‌ها دارد و باید طبق راه‌حل‌های موجود واکسن وارد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شنیده بودیم که می‌گویند به ایران واکسن نمی‌دهند، زمانی که دولت را تحویل گرفتیم اصلاً واکسن نداشتیم و تمام واکسن‌های ذخیره هفته صفر شده بود، اما با پیگیری رئیس‌جمهور و وزرا از راه‌های مختلفی توانستیم واکسن وارد کنیم، درحالی‌که ما به دنبال بارانی از واکسن بودیم به لطف خدا سیلی از واکسن به‌سوی کشور سرازیر شد.

عین‌اللهی بیان کرد: ابتدای کار تصور نمی‌کردیم که بتوانیم واکسن وارد کنیم اما تا پایان شهریور ماه ۵۰ میلیون دوز واکسن وارد می‌شود و تاکنون ۳۲ میلیون دوز آن تزریق شده است این در حالی است که تا پایان تیر ماه صرفاً پنج میلیون دوز واکسن تزریق شده بود. تا مهرماه اتفاقات خوبی رخ می‌دهد و نگرانی در خصوص تأمین واکسن وجود ندارد، صرفاً در خصوص تزریق و انجام واکسیناسیون نگرانی داشتیم که با کمک دستگاه‌های مختلف این نگرانی حل شد.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون نجات مردم است و افراد زیادی مانند دانشجویان به کمک ما آمده تا واکسیناسیون انجام شود، امیدواریم که با این کار فوت بر اثر کرونا را کاهش دهیم.

طرح قرنطینه هوشمند اجرا می‌شود

وزیر بهداشت بیان کرد: طرح قرنطینه هوشمند نیز اجرایی می‌شود، در این طرح دیگر محدودیتی برای مردم ایجاد نمی‌شود بلکه افراد دارای کارت واکسن می‌توانند از خدمات مختلف بهره‌مند شوند و تردد داشته باشند.

وی تأکید کرد: بازگشایی دانشگاه‌ها یکی از مواردی است که در دوران کرونا ضربه خورد، با توجه به اینکه آموزش مجازی در برخی از رشته‌ها مانند رشته‌های علوم پزشکی کافی نیست از استان قزوین می‌خواهیم که بازگشایی دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی را در دستور کار قرار دهد، از اواسط مهرماه دانشگاه‌ها را با رعایت پروتکل‌ها بازگشایی می‌کنیم و ممکن است از روش ترکیبی مجازی و حضوری استفاده کنیم.

عین‌اللهی بیان کرد: همچنین استان قزوین باید تمام کارگران را بدون در نظر گرفتن شرایط سنی واکسینه کند، واکسیناسیون هوشمند و در نظر گرفتن شرایط سنی برای این است که تجمع صورت نگیرد برداشتن شرایط سنی باعث ایجاد ازدحام می‌شود، اما افرادی که در اقتصاد مؤثر هستند و به صورت تجمعی کار می‌کنند باید واکسینه شوند و واکسن مورد نیاز را در صورت درخواست استان، به میزان لازم اختصاص می‌دهیم.

بودجه وزارت بهداشت پنج برابر شده است

وی افزود: با واکسیناسیون و تمرکز بر پیشگیری با هزینه کمتری می‌توانیم با کرونا مقابله کنیم اما اگر در حوزه درمان وارد شویم هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند و هر بیمار ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه دارد، در همه موارد اگر در بهداشت هزینه کنیم هزینه کمتر و بازدهی بیشتر می‌شود، امروز بودجه وزارت بهداشت پنج برابر شده است اما هنوز آنچه مردم باید پرداخت کنند تغییر نکرده است و حدود ۴۶ درصد است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: قزوین استانی صنعتی است و باید مواردی مانند بهداشت کار و بهداشت حرفه‌ای در این استان مورد توجه قرار بگیرد و درمان مأموریت‌گرا باشد، بهداشت کار، بسیار مهم است و با توجه به آن می‌توان از بسیاری حوادث حین کار جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اورژانس قزوین یادآور شد: وضعیت اورژانس و تخت‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، ضمن هماهنگی با نماینده استان در این خصوص تلاش می‌کنیم که مشکلات اولویت‌بندی حل شود.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: تعداد هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بسیار کم و تعجب‌آور است، نسبت استاد به دانشجو باید تقویت شود و می‌توان مقداری ضرایب را تغییر داد تا اهداف درمانی را به خوبی دنبال کرد، در حوزه داروسازی نیز باید وارد شوید و زیرساخت‌ها و هیئت‌علمی را در نظر بگیرید و در صورت مهیا بودن، دانشکده آن تأسیس شود.

وی بیان کرد: طرح درمان در منزل با هزینه دولتی که توسط دانشگاه علوم پزشکی قزوین اجرایی شده کار ارزشمندی است و می‌تواند به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل شود، امروزه سیاست درمان جهان طوری است که بستری را کاهش دهیم چرا که مریض هرچه کمتر بستری شود درمان آن سریع‌تر صورت می‌گیرد، در حوزه مشکلات بیمه‌ای طرح تلاش می‌کنیم تا این طرح نه تنها برای بیماران کرونایی بلکه برای تمام بیماران اجرایی شود.

وزیر بهداشت گفت: امروز یکی از آفت‌های جامعه علمی، پژوهش‌های بدون هدف است، باید پژوهش‌ها هدفمند باشد تا بسیاری از مشکلات حل شود، استان قزوین ظرفیتی مانند دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دارد که به دانشجویان خارجی زبان فارسی آموزش می‌دهد اما از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی‌کند زیرا می‌توان با استفاده از ظرفیت دانشگاه در حوزه بین‌الملل وارد شد.

ما به طب سنتی علمی اعتقاد داریم

عین‌اللهی با اشاره به طب سنتی، خاطرنشان کرد: ما به طب سنتی علمی اعتقاد داریم و تأسیس دانشکده طب سنتی و جذب متخصصین این حوزه در دستور کار قرار دارد، طب سنتی ما زمان رضا شاه از بین رفت چرا که رگه‌هایی از مذهب در آن وجود داشت اما در کشورهایی مانند هند رایج شد، از سال ۸۴ طب سنتی را به صورت کارشناسی ارشد در آوردیم و تصمیم داریم دکتری این رشته ایجاد شود در این میان مستندات و تحقیقات را جمع‌آوری می‌کنیم تا طب سنتی علمی دانشگاهی و مستند داشته باشیم در قزوین نیز امیدواریم این دانشکده تأسیس شود و داروخانه و درمان در طب سنتی مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: یک خبر خوب نیز برای کادر درمان دارم، در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد که معوقات کادر پزشکی پرداخت شود اعتبار آن نیز دریافت شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۱
عبا دالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
13
چرا دروغ می گی ...اقای معاون اول قول داده بود تا پایان مرداد بیست میلیون برکت تحویل بده در ضمن این واکسن ها خرید قبلی است که وارد می شود...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
14
اینها مردم رو ...
مخبر میگه یک هفنه ای ذخیره صفر کالاهای اساسی رو کامل کردیم این یک ماهه واکسن نهیه کرده. الان یک ماشین بخوای بخری از یک ماه قبل باید هماهنگی کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
13
واردات گسترده واکسن کرونا کم تأثیر سینوفارم چین که هنر نمی خواهد اگر توانستید بطور گسترده واکسن کرونا مؤثر فایزر- بیو ان تک، مدرنا و آسترازنکا وارد کشور کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
15
این افا فکر میکنه عهد شاه ...که و مردم نمیفهمند دنیا تا شما اومدید سر کار دربها را باز کردند و واکسن سرازیر شد به ایران بس کنید این... بازی را همه میدونندپشت پرده چه خبر ی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
1
12
تقصیر روحانی بود که استعفا نداد تا موانع ورود واکسن برطرف شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
8
دولت شما 100 درصد خوب دولت روحانی 100 درصد بد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
13
دومین امضا لیست پزشکان در بد بودن واکسن بهرام عین الهی بود.حالا چرا ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
11
باشه شما خیلی خوبین.ببینیم بازم با بارندگی فاضلاب خوزستانو میگیره یا نه.
ببینیم دلار میشه۳هزارتومان یا نه.
ببینیم قیمت مواد غذایی و گوشت میشه کیلویی ۲۰هزارتومان یانه.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
9
انشااله این سیل واکسن ها به سود مردم باشه فرقی نمی کند مربوط به شما باشد یا هر ... دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
10
سفارش آنلاین یک چای ساز از زمان سفارش تا تحویل توسط پست در جلوی منزل یک هفته وقت گرفت. غیر از زمان های انتخاب قیمت وفروشنده وبررسی موجودی مالی. حال چگونه خرید واکسن آنهم میلیونی با این سرعت در حدود یک هفته انجام شد وواکسن دریافت شد. میزان آگاهی مردم را هراندازه فرض کنی این فرض قیاسی وقیاس به نفس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
9
منت نگذاریدیکدست شدیدکه کارها درست شودودیکرکارشکنی نباشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین