کد خبر: ۷۲۶۸۹۹
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
بهرام عین اللهی صبح امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ در بازدید از خبرگزاری صدا و سیما، و با اشاره به ورود واکسن کرونا در کنار تولیدات داخلی، گفت: همانطور که قبلا قول داده شد تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دُز وارد می‌شود و در مهر ۴۰ میلیون دُز دیگر وارد می‌کنیم، البته این میزان واردات علاوه بر تولیدات داخلی است و ما سعی می‌کنیم که همه مردم واکسن کرونا را در اسرع وقت دریافت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ پس از نشست با علی عسکری صداوسیما از خبرگزاری صدا و سیما بازدید کرد.

عین اللهی درباره دلایل افزایش ورود محموله‌های جدید واکسن به کشور، گفت: من هیچوقت درباره گذشته صحبت نمی‌کنم بلکه صحبت من درباره آینده است، از وقتی که نمایندگان به ما رای اعتماد دادند و تکلیف به دوش ما افتاد شبانه روز برای تامین واکسن کرونا کار کردیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: مهمترین مساله که باعث موفقیت شد تلاش‌های شخص رییس جمهور، معاون اول، بانک مرکزی و سایر وزارتخانه‌ها بود و این همکاری و همدلی موجب شد که شاهد ورود محموله‌های جدید واکسن به کشور باشیم.

عین اللهی با اشاره به صدور مجوز اضطراری به تولیدات داخلی واکسن کرونا، گفت: در بحث مجوز‌های اضطراری به تولیدات داخلی باید به این مساله اشاره کرد که تا قبل از دولت جدید تنها " واکسن برکت" مجور تولید داخلی داشت، اما امروز ما شاهد هستیم که پنج مرکز ما از جمله سیناژن، رازی، پاستور، فخرا مجوز تولید داخلی دریافت کردند و همین موضوع باعث می‌شود که کشور‌های دیگر از این فرصت استفاده کنند و بیشتر راغب ورود واکسن به کشور ما باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه این هفته رکورد جهانی واکسیناسیون کرونا در کشور را می‌زنیم، تصریح کرد: این رکورد هم اکنون در اختیار آلمان با تزریق ۵۰ میلیون دُز در یک هفته است که تا پایان هفته رکورد آن‌ها شکسته خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین