کد خبر: ۷۲۸۵۵۸
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۶
وزرای امور خارجه کشورهای نروژ، کنیا و زیمباوه انتصاب حسین امیرعبداللهیان به سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.
آفتاب‌‌نیوز :

«ریچل اومامو» وزیر امور خارجه کنیا در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار وی را تبریک گفت و برای وزیر امور خارجه کشورمان در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی، وزیر امور خارجه کنیا در این پیام تاکید کرد، معتقدم روابط بین دو کشور به سود هر دو ملت کنیا و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و در این راستا ظرفیت قابل توجه و عظیمی برای گسترش روابط میان دو کشور وجود دارد.

«ریچل اومامو» ابراز اطمینان کرد روابط دوستانه دو کشور ادامه خواهد یافت و رشد و شکوفایی روابط فیمابین در آینده برای دو کشور و دو ملت منافع زیادی به همراه خواهد داشت.

پیام تبریک نروژ

«اینه اریکسون سوریده» وزیر امور خارجه نروژ در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، انتخاب ایشان را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه نروژ در این پیام تاکید کرد، ایران و نروژ از روابط خوب دوجانبه برخوردارند و امیدوار است دو طرف بتواننداین روابط را گسترش دهند.

وی علاقمندی خود به ادامه گفتگو‌های دوجانبه در موضوعات منطقه‌ای با امیر عبداللهیان را اعلام کرد.

پیام تبریک زیمباوه

«فریدریک موسیوا ماکامورِه شاوا» وزیر امور خارجه زیمباوه در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار ایشان را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه زیمباوه در این پیام تاکید کرد مایل است همکاری نزدیکی در جهت تقویت و تعمیق روابط دوجانبه بین دوکشور در جهت بهره مندی متقابل دوملت ومردم با وزیر امور خارجه کشورمان داشته باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین