کد خبر: ۷۲۸۸۵۷
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
معاون علوم پزشکی گیلان، با ابراز نگرانی از افزایش مسافرت ها به گیلان در روزهای اخیر، گفت: مسافرت همراه با تردد و تجمع و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹۴ بیمار کرونایی بستری در سطح بیمارستان های استان گیلان داریم، اظهار کرد: ۸۹ بیمار نیز بدحال هستند.

وی با ابراز نگرانی از افزایش مسافرت ها به گیلان در روزهای اخیر، افزود: آمار نزولی کرونا بسیار شکننده بوده و هرگونه سهل انگاری می تواند ما را وارد خیز ششم کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه کرونای دلتا با کرونای ووهان در سرایت پذیری تفاوت دارد، تصریح کرد: هر فرد مبتلا به ویروس اولیه کرونا تا سه نفر را مبتلا می کرد، اما در نوع جهش یافته دلتا به ازای هر یک نفر، شش نفر مبتلا می شوند و لذا احتمال افزایش تصاعدی بیماران وجود دارد.

دهنادی مقدم، با تاکید بر لزوم ایجاد ایمنی نسبی جامعه در مقابل دلتاکرونا، خاطرنشان کرد: واکسن کرونا حداقل ۸۵ درصد جامعه را باید پوشش دهد و لذا هنوز به این عدد نرسیده ایم لذا اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی دوچندان است.

وی با بیان اینکه ماسک افراد را در مقابل کرونا بیمه می کند، گفت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت هدف گیلان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تعداد افرادی که هر دو دوز را دریافت کرده اند از ۲۵ درصد گذشته است.

دهنادی مقدم، مسافرت را همراه با تردد و تجمع و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی دانست و بیان کرد: مسافرت عواقب دارد و می تواند بهانه افزایش ناگهانی بیناران شود لذا حداقل انتظار ما از مردم رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین