کد خبر: ۷۲۹۵۷۸
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
یکی از عجیب‌ترین اتفاقات ورزشی این روزها در والیبال و برای بهروز عطایی رخ داد؛ جایی که تمام تمجیدها از او کمتر از یک هفته به انتقاد تبدیل شد. عطایی امروز مرد شماره یک والیبال ایران محسوب می شود چرا که هم نیمکت بزرگسالان را دارد و هم جوانان.
آفتاب‌‌نیوز :

قهرمانی تیم ملی در آسیا آن هم با بازیکنان جوان اتفاق خوب و قابل توجهی بود اما بعد از این اتفاق به قدری بزرگ شد که همه ایرادات و مشکلات موجود را فراموش کردند.

از سال ۲۰۰۹ تاکنون تیم ملی به جز یک دوره همواره در فینال قهرمانی آسیا حاضر بوده و در این ۷ دوره چهار قهرمانی و دو نایب قهرمانی را به نام خود ثبت کرده است. با این شرایط قهرمانی اتفاق تازه ای نبود هرچند که نباید منکر تاثیر کادرفنی بود. اما کارشناسان یکی از مهم ترین عوامل قهرمانی انگیزه بالای بازیکنان جوان مطرح کردند که کمک زیادی برای رسیدن به این عنوان کرد.

درباره غیبت بازیکنان مطرح نیز ذکر این نکته لازم است که نه فقط ایران بلکه ژاپن و کره جنوبی هم برخی از بازیکنان اصلی خود را به همراه نداشتند. با وجود اینکه کره جنوبی موفق به حضور در المپیک نشد اما کشورهایی چون ژاپن بیش از آن که به قهرمانی در آسیا اهمیت بدهند حضور در المپیک و نتیجه گرفتن برایشان اهمیت دارد. این اتفاق بارها از سوی کارشناسان اظهار شد که هدف ایران نه کسب عنوان در آسیا بلکه رسیدن به جایگاه های بالا در المپیک و قهرمانی جهان باشد.

به هرترتیب با وجود ارزشمند بودن قهرمانی در آسیا آن هم فقط با یک ست باخته اما باید به این موضوع توجه کرد که والیبال ایران سال هاست به لطف همین قهرمانی ها درجا زده و حتی در مسیر عقب گرد است و بعید نیست که تا چند سال دیگر دوباره به آن روزی برسد که هنوز ولاسکو به ایران نیامده بود اما همواره فدراسیون مدال رو بیشتر از توسعه دوست دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین