کد خبر: ۷۳۰۳۸۷
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱

برنامه‌های تلویزیون در روز‌های پایانی ماه صفر

در ایام رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، شبکه‌های سیما برنامه‌های ویژه‌ای پخش می‌کنند.
برنامه‌های تلویزیون در روز‌های پایانی ماه صفر
آفتاب‌‌نیوز :

معاونت سیما با فرا رسیدن روزهای پایانی صفر، به منظور ایجاد فضایی معنوی و عرفانی برای مخاطبان با پخش ویژه برنامه‌ها، سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس، میزبان عزاداران و سوگواران اهل بیت (ع) می‌شود.

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، شبکه‌های سیما به مناسبت ایام ۲۸ صفر در مجموع بیش از ۲۴۹ ساعت برنامه در قالب و ساختارهای مختلف تدارک دیده‌اند که به روی آنتن خواهد رفت.

سخنرانی، مداحی، ۶۴ عنوان برنامه گفتگومحور و ترکیبی، ۱۳ عنوان میان برنامه شامل کلیپ‌ها، موسیقی و تصاویر مرتبط، ۲۵ عنوان برنامه مستند و ۱۱ عنوان برنامه گزارشی در این ایام از شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

شبکه یک سیما

ویژه برنامه «حسینیه ایران» به تهیه کنندگی مومن نژاد روز سه شنبه و پنجشنبه در سالروز رحلت پیامبر اکرم، شهادت امام حسن علیه السلام و امام رضا علیه السلام از ساعت ۱۲:۱۵ به صورت زنده پخش می‌شود.

«حسینیه ایران» که با اجرای صیرفی و آقابیگی روی آنتن می‌رود، طی ارتباط زنده با حسینیه امام خمینی و مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبراکرم (ص) با مخاطبان خود همراه می‌شود.

پخش ویژه برنامه زنده «تشرف» از دیگر تدارکات شبکه یک در روزهای آخر ماه صفر است که تا چهارشنبه ساعت ۲۳ پخش می‌شود. همچنین برنامه «تشرف» روز پنجشنبه در سالروز شهادت علی بن موسی الرضا علیه السلام ساعت ۱۰ صبح از پشت بام حرم رضوی پخش می‌شود.

برنامه «سریالیست» به گفتگو در خصوص سریال‌های مذهبی می‌پردازد.

مستند «خادم الرضا» در ۳ قسمت در خصوص خادمین حرم امام رضا (ع) و شهید سلیمانی تیز در این ایام روی آنتن می‌رود.

شبکه دو سیما

ویژه برنامه «به تو از دور سلام» با حضور کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل بیت (ع) از از یکشنبه تا سه‌شنبه ساعت ۲۳:۳۰ و از سه شنبه تا پنجشنبه (۱۳ تا ۱۵ مهر) ساعت ۱۳:۱۵ پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان ساعت ۱۰:۳۰ روز سه‌شنبه و پنجشنبه همچنین پخش مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مذهبی خطبایی، چون حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... ساعت ۶:۰۰ مرثیه‌سرایی ذاکران اهل بیت (ع) به صورت میان برنامه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

«خطبه‌خوانی» نیز سه‌شنبه ساعت ۲۱:۰۰ و زیارت حضرت محمد (ص) به صورت مستقیم از مرقد حضرت امام خمینی (ره) روانه آنتن می‌شود.

«نشان ارادت» با محوریت گفتگو با چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری و ارادت‌شان به خاندان اهل بیت (ع) دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۷:۳۰ و سه شنبه ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن خواهد شد.

آخرین قسمت از مستند «یک قرن با حسین (ع)» ساعت ۱۸:۰۰ روز سه‌شنبه و برنامه زنده «عشق بی پایان» به صورت زنده از مشهد مقدس از روز شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

برنامه «ماه در می‌زند» نیز با داستان‌هایی ویژه هر روز ساعت ۱۹:۱۵ و برنامه «محاکات» چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ و به صورت ویژه‌ای پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ و ۲۳:۰۰ در جدول پخش برنامه‌های این شبکه قرار دارد.

برنامه کودک «دست کی بالا» ویژه رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) سه شنبه ۱۴ مهر و پنجشنبه ۱۵ مهر ویژه شهادت امام رضا (ع) روانه آنتن می‌شود.

«از آسمان» با نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم و حماسه آفرینان دفاع مقدس به نقل روایاتی از این ستارگان آسمان حماسه و شهادت می‌پردازد. این برنامه از سه‌شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۴:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

همچنین «نمادو» در گزارش‌هایی ویژه مراسم عزاداری سوگواری پایان ماه صفر را تصویر می‌کند که تقدیم بینندگان خواهد شد.

مستندهای ویژه ای، چون «کفشدار حرم» چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰ و مستند دیگری به نام «سفرهای بهشتی» چهارشنبه ساعت ۱۸:۱۵ به همراه فیلم‌های سینمایی مختلف از دیگر تدارکات این شبکه است که در این ایام روانه آنتن خواهد شد.

شبکه سه سیما

برنامه «سمت خدا» به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجبتی (ع) و شهادت امام رضا (ع) با حضور کارشناسان مذهبی به بحث و بررسی موضوعات دینی و مذهبی می‌پردازد.

برنامه «مخاطب خاص» به تهیه کنندگی هادی آشتیانی به صورت زنده از مشهد مقدس روز سه شنبه بعد از خبرشبانگاهی و چهارشنبه ساعت ۲۱:۴۰ به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه «ضیافت دوست» نیز به تهیه کنندگی محمدیان فرد با موضوع مناجات و دعای سحرگاهی به صورت زنده از مشهد مقدس ساعت ۳:۳۰ بامداد پخش خواهد شد.

همچنین برنامه «تکیه گاه» به تهیه کنندگی نظری یک برنامه‌ی گفتگو محور است که از روز سه شنبه تا پنحشنبه ساعت ۱۵:۳۰ به صورت زنده پخش می‌شود.

علاوه بر این برنامه «موکب ثارالله» و «نوای افلاک» به پخش مداحی مداحان می‌پردازند که به صورت کلیپ‌های ۱۰ دقیقه‌ای پخش خواهد شد.

برنامه «لحظه‌ها را دریاب» به صورت کلیپ و فتوکلیپ‌های ۴۵ ثانیه‌ای به صورت میان برنامه‌ای بر روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

شبکه چهار سیما

برنامه «سوره» به بررسی سیره امام حسن مجتبی (ع) و بررسی ابعاد سیاسی، اجتماعی زندگی و سیره امام حسن و بحث صلح و قطعانه امام و. با حضور کارشناسان حوزه دینی و معرفت از جمله شخصیت‌شناسی امام حسن (ع)، حسنین در اسلام، جنگ روایت‌ها، ترور شخصیت و... می‌پردازد.

برنامه‌های «بی کران» با حضور مهمانان مربوطه عزاداری و مناسک دینی در محرم و نسبت آن با هویت، فرهنگ و تاریخ جامعه ایرانی را نشان می‌دهد.

«چراغ مطالعه» در ۲ قسمت به بررسی موضوع مرثیه در زبان فارسی و معرفی کتب مرتبط با آن می‌پردازد.

بررسی و تحلیل هنر آیینی از جمله موسیقی و شعر در «مقطعات»؛ بررسی علم ریاضی و مروری بر دستاوردهای دانشمندان بزرگ جهان اسلام در «چهارسوی علم» و سخنرانی رحیم پور ازغدی درباره اسلام و پیامبر در «چند دقیقه برای تفکر» از برنامه‌های این شبکه در روزهای پایانی ماه صفر است.

مستند «آخرین روزهای صفر» نیز در این ایام پخش می‌شود. این مستند مروری بر زندگی و بیوگرافی واعظ شهیر و مداح اهل بیت مرحوم علامه شیخ جعفری شوشتری دارد و ارادت ایشان به خاندان عصمت و طهارت، معرفی اساتید او علامه محمدکاظم خراسانی و سید اسماعیل صدر را نمایش می‌دهد.

مستند «سفره‌های بهشتی» نیز که از سیر تاریخی برپاشدن مهمانسرای حضرت امام رضا (ع) در حرم رضوی، وقف افراد گوناگون برای اطعام زائرین و مجاورین حرم رضوی، شرح دعوت از زائرین حرم رضوی برای صرف غذا و مراحل مختلف طبخ غذا در مهمانسرای حضرت است در این روزها پخش می‌شود.

شبکه پنج سیما

برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» ویژه دهه پایانی ماه صفر از حرم مطهر رضوی حوالی ساعت ۱۲:۲۵ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.این ویژه برنامه تولیدی به مدت ۴ روز از دوشنبه ۱۲ مهرماه تا پایان ماه صفر به تهیه کنندگی علیرضا هنرمند و با اجرای احمد شفازاده تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

برنامه «تا نیایش» با حضور کارشناسان مذهبی حجت الاسلام دکتر اسکندری و دکتر داودی نژاد موضوع سبک زندگی نبوی و سبک زندگی رضوی را برای مخاطبان تبیین و بررسی می‌نمایند.

برنامه زنده «قرار» ویژه دهه پایانی ماه صفر به تهیه کنندگی سید محمد صفدری و با اجرای زینب پور ابراهیم از حرم مطهر رضوی از امشب (دوشنبه ۱۲ مهرماه) به مدت سه شب، ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

«قرار» میزبان افراد خیر و خدمت گزاران امام رضا (ع) خواهد بود. کسانی که داستان خاصی را برای مخاطبان روایت می‌کنند. پخش تصاویر حرم، میان برنامه‌های مرتبط با موضوع برنامه، وله‌های مداحی و... از بخش‌های این برنامه است که ۴۵ دقیقه از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود.

واحد تامین برنامه شبکه پنج نیز، برای این ایام دو کلاکت («دروغ» و «سایه ها») از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را روز سه شنبه ساعت ۷ صبح و ۱۶:۴۵ عصر پخش خواهد کرد.

مستند «حسین (ع) تنها نیست» روز سه شنبه ۱۳ مهرماه ساعت ۲۰ پخش می‌شود. این مستند به موضوع راهپیمایی اربعین در شهر لندن سال ۲۰۲۱ می‌پردازد.

مستند «کبوتر حرم» به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد به زندگی و ابعاد شخصیتی شهید غلامعلی رجبی، شاعر، معلم و مداح اهل‌بیت (ع) می‌پردازد. این مستند دو قسمتی روز پنج شنبه ۱۵ مهرماه ساعت ۸ صبح و ۱۶ عصر به مدت ۲۵ دقیقه پخش می‌شود.

«سلام تهران» نیز از برنامه‌های گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه معطوف به این دو مناسبت روی آنتن می‌رود.

برنامه «در شهر» گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما، در این ایام معطوف به این مناسبت روی آنتن می‌رود. این برنامه به پوشش تصویری مراسم عزاداری دهه پایانی صفر می‌پردازد.

برنامه «رنگین کمان» گروه خانواده شبکه پنج سیما، برای آشنایی بیشتر کودکان با این ایام در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۱۴ و ۱۵ مهرماه) ویژه دهه پایانی ماه صفر روی آنتن می‌رود. این برنامه با دعوت از گروه سرود نسل سلیمانی ها، پخش پلی بک و... ویژه این ایام پخش خواهد شد.

پخش نماهنگ، وله، موسیقی تصویر مذهبی و ... از جمله میان برنامه‌هایی هستند که از تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما تقدیم به مخاطبان خواهد شد.

شبکه آموزش

ویژه برنامه «هفت آسمان» در ایام رحلت رسول اکرم (ص)، شهادت امام رضا (ع) و شهادت امام حسن (ع) در ۳ قسمت از شبکه هفت سیما پخش می‌شود. گفتگو و تبادل نظر با نوجوانان و جوانان حاضر در برنامه با حضور کارشناسان مذهبی و طرح پرسش و پاسخ در خصوص شخصیت آن سه بزرگوار از آیتم‌های برنامه است.

برنامه ترکیبی «بفرمایید روضه» در ۳ قسمت با پخش مداحی از مداحان نامی، متن خوانی فعالان فرهنگی، خطاطی توسط هنرمندان با موضوع متناسب، روضه خوانی و... روی آنتن می‌رود.

برنامه «دوربین هفت» در ۲ قسمت گزارش‌هایی از برپایی مراسم‌های دهه آخر صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پخش می‌شود.

برنامه‌های «آوا نوا» با پخش نماهنگ، تیزر و «هیات ثارالله» با پخش سخنرانی حجج الاسلام سید حمید میرباقری، عبدالمجید سادات در حسینیه ثارالله هیات رزمندگان اسلام در خصوص و پرداختن به شخصیت صاحبان این روزها روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود.

فیلم‌های سینمایی «محمد (ص)» و «ولایت عشق» در این ایام روی آنتن می‌رود.

شبکه قرآن و معارف سیما

ویژه برنامه «آستان مهربانی» به صورت زنده از مشهد مقدس ساعت ۱۰:۱۵ پخش می‌شود. این ویژه برنامه در دهه آخر صفر با اجرای سیدرضا نواب و کارشناسی حجت الاسلام حسینی قمی تقدیم نگاه بینندگان خواهد شد.

پخش سخنرانی از حرم مطهر امام رضا علیه السلام ساعت ۱۳:۳۰؛ محفل انس با قرآن کریم به صورت زنده از مشهد مقدس ساعت ۱۶:۳۰ و پنجشنبه ساعت ۱۶:۳۰ از مزار شهید حججی؛ پخش زنده دعای کمیل پنجشنبه حوالی ساعت ۲۰ از مشهد مقدس در این ایام روی آنتن می‌رود.

در روزهای سه شنبه و پنجشنبه ساعت ۱۵ ویژه برنامه زنده از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام تقدیم مخاطبان می‌شود.

چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۱۸:۳۰ تلاوت قرآن کریم و مراسم خطبه خوانی شهادت امام رضا علیه السلام به صورت زنده از مشهد مقدس پخش می‌شود.

برنامه «رو به راه» به صورت زنده از کربلای معلی حوالی ساعت ۲۴ نیز از برنامه‌های دیگر این شبکه برای روزهای پایانی صفر است.

فیلم‌های سینمایی «تنهاترین سردار» و «ولایت عشق» سه شنبه و پنج شنبه ساعت ۸ از این شبکه پخش می‌شود.

شبکه مستند

مستند «فرش‌هایی برای عرش» به تهیه کنندگی و کارگردانی رهبر قنبری با موضوع روش و منش خادمان جوان حرم مطهر امام رضا (ع) چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت ۲۱ در شب شهادت امام رضا (ع) از شبکه مستند پخش می‌شود.

مستند «آقا مرتضی» با موضوع پرداختن به سه بعد شخصیتی عرفانی، اخلاقی، سیاسی مرحوم آقامرتضی تهرانی و تأثیر گذاری ایشان در جریان مبارزات انقلابی در این ایام روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند «میراث ناملموس» که به مراسمات عزاداری و آیین‌ها و سنت‌ها در ماه‌های محرم و صفر در شهرهای استان یزد می‌پردازد، نیز پخش می‌شود.

جشنواره مستند با پخش فیلم مستند «صد سال تنهایی» (در خصوص پرتره و زندگی عبداله والی که به منجی منطقه محروم بشاگرد معروف است) و فیلم مستند «قطعه ۱۹» (در خصوص خدمت رسانی و زحمات طلایی که در غسل دادن بیماران کرونایی نقش دارند) در این شب‌ها پخش می‌شود.

فیلم «از ایده تا اکران» که روایت گر رویدادهای زندگی سلیمان نبی برگرفته از قرآن کریم است، نیز روی آنتن می‌رود.

شبکه سلامت

برنامه «به امید دیدار» در ۴ قسمت در دهه آخر صفر بازپخش خواهد شد.

مستند و فیلم‌های سینمایی با موضوع رحلت پیامبر (ص) و اربعین حسینی و شهادت امام رضا (ع) با مترجم ناشنوایان از این شبکه پخش می‌شود.

برنامه‌های «راویان»، «مثبت سلامت»، «دوربین سلامت»، «حال خوب» و «ضربان» در دهه آخر صفر با توجه به شرایط، به موضوعات خاص این ایام، منعطف می‌شود.

شبکه نسیم

برنامه «نفس» با دعوت از مادران فداکار، صبور و موفق جامعه و روایت داستان زندگی آن‌ها در روزهای پایانی صفر از شبکه نسیم پخش می‌شود.

«با حسین حرف بزن» که با دعوت از اقشار مختلف مردم از جمله هنرمندان، نویسندگان، ورزشکاران و... و بیان حس و حال و ارتباط معنوی با امام حسین (ع) است، روی آنتن می‌رود.

برنامه‌های «نمای نزدیک» با پخش پشت صحنه سریال‌های و «نمای رادیو» که از نمایش‌های رادیویی تصویر برداری شده نیز در این روزها پخش می‌شود.

شبکه امید

ویژه برنامه «رفیق» در ۳ قسمت در روزهای آخر ماه صفر با دعوت از ذاکرین و مداحان و پیر غلامان اهل بیت روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه «یا کاشف الکرب» با اجرای سید احمد کاظم زاده پنجشنبه به صورت زنده از کربلای معلی پخش می‌شود.

«حسینیه تلوزیونی ایران» در ۳ قسمت ویژه برنامه رحلت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) در ارتباط زنده با حرم مطهر رضوی و گفتگو با کارشناس مذهبی و حضور قاری و مداح و گروه سرود دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه پخش می‌شود.

برنامه‌های «دوربین امید»، «قاب امید» و «حسینیه نوگلان فاطمی» منعطف با این ایام روی آنتن می‌رود.

مستندهای «رودیون» که درباره یک جوان اهل کشور روسیه است که به تازگی مسلمان شده است و به دین اسلام گرویده است و «کسی که نمی‌شناختم»، «همسفر»، «معجزه انقلاب» و «در مسیر باران» نیز در این روزها از شبکه امید پخش می‌شود.

انیمیشن‌های «محمد امین» و «پیامبران» در این ایام از شبکه امید پخش می‌شود.

موشن گرافی‌های «تربت» و «قصه‌های آسمانی» با موضوع زندگی اهل بیت در فواصل برنامه‌ها از این شبکه پخش می‌شود.

شبکه افق

ویژه برنامه مناسبتی «تکیه» در ایام پایانی ماه صفر از حرم امام رضا علیه السلام به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

برنامه ترکیبی «جاذبه ۱۴۰۰» با اجرای صابر خراسانی با موضوعات و مهمان‌های متفاوت از شبکه افق پخش می‌شود.

مستندهای «بیست و هشتم ماه صفر» که به عزاداری‌های جنوب کشور خصوصاً شهر بوشهر و معرفی آداب و رسوم آن‌ها می‌پردازد و «وقف نامه» روایت زندگینامه شخصیت‌های مذهبی معاصر نیز در این ایام روی آنتن می‌رود.

«ویژه رحلت پیامبر» با پخش کارهای کوتاه از قبیل کلیپ، نماهنگ و ... با موضوع ایام پایانی ماه صفر؛ پخش سخنرانی مذهبی از حرم مطهر رضوی؛ مداحی و مرثیه سرایی و شب‌های شعر رضوی در «رواق» نیز از دیگر برنامه‌های شبکه افق برای پخش در این ایام است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین