کد خبر: ۷۳۰۴۸۱
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸

تایوان خودش را برای جنگ احتمالی با چین آماده می‌کند

تایوان در پی مشاهده یک سری فعالیت‌های نظامی تهاجمی فزاینده چین خودش را برای جنگ بالقوه با این کشور آماده می‌کند و در همین راستا وزیر خارجه تایوان به چین هشدار داد در صورت دست زدن به حمله، متحمل "آسیب فراوان" خواهد شد.
تایوان خودش را برای جنگ احتمالی با چین آماده می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

 چین روز دوشنبه ۴۲ فروند هواپیمای نظامی خود را به حوزه شناسایی دفاع هوایی تایوان گسیل داشت که بزرگترین تحریک نظامی این کشور علیه تایوان محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه هیل، جوزف وو، وزیر خارجه تایوان به برنامه China Tonight شبکه ای.بی.سی استرالیا گفت، این جزیره خودمختار با پیش بینی تجاوزگری‌های بیشتر چین خودش را برای دفع هر گونه حمله آماده می‌کند و از استرالیا خواسته همکاری امنیتی و تبادل اطلاعات را افزایش دهد.

وو در ادامه این مصاحبه به استن گرنت، مجری ای.بی.سی گفت: دفاع از تایوان در دستان ما است و ما کاملا به آن متعهد هستیم.

او ادامه داد: من مطمئن هستم اگر چین قرار باشد حمله‌ای علیه تایوان انجام دهد، خود آنها هم متحمل آسیب فراوان خواهند شد.

چین که تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند، در یک هفته گذشته قدرت نمایی‌های خود علیه این جزیره را تشدید کرده تا آن را برای پذیرش حاکمیت چین تحت فشار قرار دهد. تایوان تاکید دارد که یک کشور مستقل و جدای از پکن است.

روز جمعه هم چین در اقدامی مشابه ۳۸ فروند هواپیمای نظامی خود را به منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان اعزام کرد که خود این عدد در آن موقع بیشترین میزان هواپیمای گسیل شده از سوی پکن به آنجا در یک روز بود. چین روز شنبه هم ۳۰ فروند هواپیمای نظامی به آنجا فرستاده بود.

وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت آمریکا نسبت به "فعالیت‌های نظامی تحریک آمیز چین در نزدیکی تایوان بسیار نگران است" و از پکن خواست "دست از اعمال فشار نظامی، دیپلماتیک و اقتصادی و اعمال زور" علیه این جزیره بردارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین