کد خبر: ۷۳۰۷۱۹
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

پیام رئیسی به نخست‌وزیر جدید ژاپن

رییس جمهوری در پیامی انتخاب "فومیو کیشیدا" نخست وزیر جدید ژاپن را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: تقویت رایزنی‌ها و تشریک مساعی دو کشور همچون گذشته موجب تحکیم روابط و صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی شود.
پیام رئیسی به نخست‌وزیر جدید ژاپن
آفتاب‌‌نیوز :

در پیام تبریک سید ابراهیم رئیسی خطاب به فومیو کیشیدا آمده است: انتخاب جناب عالی به عنوان نخست وزیر کشور دوست، ژاپن را از طرف دولت و ملت ایران صمیمانه تبریک می‌گویم و امیدوارم که حضور جنابعالی در این مسند، فصل جدیدی از دوستی بین دو کشور را بگشاید.

وی افزود: اطمینان دارم با توجه به روابط دوستانه و تاریخی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن و با مساعی مشترک، مناسبات و همکاری های فی‌مابین در تمامی عرصه‌ها به ویژه در حوزه های اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش می‌یابد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیام تبریک خود به نخست وزیر جدید ژاپن یادآور شد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره کمک به تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی در پرتو عدالت و پایبندی متقابل به تعهدات و توافقات بین المللی، توام با رعایت حق حاکمیت کشورهای مستقل و صیانت از حقوق ملت ها بوده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: برهمین اساس امیدوارم تقویت رایزنی‌ها و تشریک مساعی دو کشور همچون گذشته موجب تحکیم روابط و صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی گردد.

وی اضافه کرد: ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی می توانند با اصالت دادن به روابط دوجانبه، اعتماد متقابل بین خود را تعمیق بخشند. سلامتی و موفقیت آن جناب و سعادت و بهروزی مردم ژاپن را آرزومندم.

فومیو کیشیدا روز دوشنبه ۱۲ مهر از سوی پارلمان ژاپن به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد و قول داد برای کنترل بیماری کووید -۱۹ و احیا اقتصاد ژاپن تلاش کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین