کد خبر: ۷۳۰۷۹۰
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰

پایان روز نخست بدون فینالیست/ سه شانس برنز برای کشتی فرنگی ایران

نخستین روز از رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی به پایان رسید که هیچکدام از نمایندگان ایران در چهار وزن نخست به فینال نرسیدند و شاگردان محمد بنا فقط شانس کسب سه مدال برنز را دارند.
پایان روز نخست بدون فینالیست/ سه شانس برنز برای کشتی فرنگی ایران
آفتاب‌‌نیوز :

رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان در حالی امروز در شهر اسلو کشور نروژ برگزار شد که ایران در پایان مصاف مدعیان چهار وزن نخست، نمایندگان ایران در دو وزن به دیدار رده بندی راه یافتند و یک فرنگی کار دیگر هم باید فردا در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز بجنگد. همچنین فرنگی کار سبک وزن ایران هم در همان ابتدای مسابقات حذف شد.

بر این اساس نتایج کشتی‌های امروز فرنگی کاران ایران به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم: سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه میان هاوارد یورگنسن از نروژ و کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۱ آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه ۶ بر ۱ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه باید به مصاف برنده دیدار تمرلان شادوکایف از قزاقستان ودمیترو پیشکوف از اوکراین می‌رود و در صورت پیروزی بر این دیدار، در دیدار رده بندی مقابل تاماس لوای از مجارستان قرار می‌گیرد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم: پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی برنده دیدار کشتی میان تورگومیان از ارمنستان و زابو از مجارستان پس از مبارزه با پروویزور از آمریکا است.

اسامی فینالیست‌های چهار وزن نخست به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: امین صفرشایف (روسیه) – کن ماتسویی (ژاپن)
۷۲ کیلوگرم: مالخاز آمویان (ارمنستان) – سرگئی کوتوزوف (روسیه)
۷۷ کیلوگرم: رومن ولاسوف (روسیه) – سانان سلیمان اف (آذربایجان)
۸۲ کیلوگرم: برهان آکبوداک (ترکیه) – رفیق حسین اف (آذربایجان)

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین