کد خبر: ۷۳۰۸۴۰
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۰

احمد خاتمی: همه از شل حجابی ناراحت هستند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بدحجابی در کشور هم گفت: همه مسلمانها از شل حجابی و بدحجابی ناراحت هستند اما یادمان باشد در جشن هنر سال ۵۶ که در ماه رمضان انجام شد پیش چشم حاضران کارهایی شد که زبان از بیان آن شرم دارد اگر این حکومت دینی نباشد، آن می‌شود.
احمد خاتمی: همه از شل حجابی ناراحت هستند
آفتاب‌‌نیوز :

امام جمعه موقت تهران گفت: سیاست ما این است که جلوی تجاوز را بگیریم سیاست ما تهاجمی نیست و در طول استقرار جمهوری اسلامی به هیچ کشوری حمله نکردیم و حمله نخواهیم کرد اما اگر کسی بخواهد کوچکترین ضربه‌ای به نظام اسلامی بزند تودهنی محکمی خواهد خورد.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی پنجشنبه شب در مراسم شهادت امام هشتم(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم آن حضرت در مشهد افزود: اخباری از کشور آذربایجان شنیده می‌شود که به صهیونیستها میدان می‌دهند، حواس آنها جمع باشد با همسایه مقتدری مثل ایران طرف هستند. به عنوان یک شهروند می‌گویم این شیطان را کنار مرزها تحمل نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: این بازیهایی که در مرز ایجاد کردند مصداق نمک خوری و نمکدان شکستن است. چند ماه پیش آذربایجان جنگ داشت و ایران اشغال را محکوم کرد، امروز دشمنان ایران را بغل گوش ما می‌آورید؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که هوای آنچنانی در سر دارند بدانند در دفاع مقدس کشورهای مختلف از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان به جنگ ما آمده و همه گزینه‌های روی میز خود را آورده بودند ولی سیلی خوردند و باز هم سیلی خواهند خورد.

خاتمی افزود: مدت حضور امامان(ع) در متن جامعه ۲۵۰ سال بود. از این مدت پنج سال حکومت امام علی(ع) و بقیه دوره تقیه بود اما امام کاظم(ع) فرمود مومن، چه در دوره حضور حکومت حق و چه در دوره تقیه، مجاهد است. مومن وقتی دولت حق برقرار است با شمشیر و با قدرت از آن دفاع می‌کند.

وی با بیان اینکه انبیا از سیاست جدا نبودند و این یک حقیقت قرآنی است ادامه داد: سیاست به معنای حقه بازی و کلک و شیطنت از اسلام بیگانه است اما سیاست به معنای مدیریت جامعه در متن اسلام است چنانکه امام خمینی(ره) فرمود اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند پیامبر(ص) را تکذیب کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز می‌بینیم که سکولارهای کشور در نشریات خود می‌نویسند که سکولاریسم و جدایی دین از سیاست چیز بدی نیست.

خاتمی افزود: امر وز ۲ گروه در حال قیچی کردن اسلام هستند یکی روشنفکران بیمار که جدایی دین از سیاست را دنبال می‌کنند و گروه دیگر، افراد ظاهر الصلاح و اهل زیارت هستند اما وقتی روضه برپا می‌کنند می‌گویند از امام و انقلاب چیزی نگویید که این کار آنها هم جدایی دین از سیاست است و این گروه اگر در کربلا بودند حداکثر هنرشان اعلام موضع بیطرفی بود.

وی ادامه داد: نظام ما مصداق دولت حق است که رهبر بزرگی دارد که عاشق بیقرار اهل بیت(ع) و شهادت است و ۲ ساعت مانده به اذان صبح مشغول راز و نیاز با خداست و رییس جمهوری دارد که حتی در روزهای جمعه و تعطیل به مناطق مختلف و به خصوص محروم سرکشی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در عین حال مشکلات، گرفتاری، اختلاس، بی تدبیری و قیمتهای افسار گسیخته هم هست که اینها محکوم است اما اگر از دست ما بیرون بود باید چه کار کنیم آیا حکومت دین را رها کنیم؟

خاتمی افزود: در کتاب روضه کافی آمده که امام علی فرمود در حکومت من ۳۰ خلاف شرع است که از دست من کاری ساخته نیست، یکی این که نتوانستم فدک را به بچه های فاطمه(س) بدهم. منطق امیرالمومنین(ع) این است اگر حکومت علی باشد ۳۰ خلاف شرع است و اگر حکومت علی(ع) نباشد ۳۰۰ خلاف شرع و بیشتر رخ می‌دهد.

وی با اشاره به بدحجابی در کشور هم گفت: همه مسلمانها از شل حجابی و بدحجابی ناراحت هستند اما یادمان باشد در جشن هنر سال ۵۶ که در ماه رمضان انجام شد پیش چشم حاضران کارهایی شد که زبان از بیان آن شرم دارد اگر این حکومت دینی نباشد، آن می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
19
سطح دغدغه آیت الله در زمان تورم ۵۰ درصدی و برنج کیلویی ۵۰ هزار تومان!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
8
" آفتاب" تو که نظرات را انتشار نمی دهی .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
14
بی حجابی را یکی از خلاف شرع های مجاز ۳۰۰ تابی بدانید بجای آن با غارت و‌چپاول بیت المال و اختلاس و فساد مالی مماشات نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
14
والا تا جایی که من میدونم همه از این همه گرانی ناراحتن شاید گرانی برا شما نیست برا ما هست که فقط گیر دادین به شل حجابی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
10
از کی تا حالا شما شدین همه؟
جامعه شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
8
این کلمه" همه ی " این روحانی مدعی العموم که اشاره داره به آن چند نفر از جامعه را در بر دارد؟ فقط خودش، 1000 نفر از جامعه، صد هزار نفر، یک میلیون نفر از جامعه، 10 میلیون از آن، 85 میلیون جمعیت کشور؟
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین