کد خبر: ۷۳۰۹۱۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰

توصیه امام جمعه تبریز به ترکیه و آذربایجان

امام جمعه تبریز گفت: تنش بین کشورهای اسلامی همسایه و مسلمانان تأمین کننده منافع استکبار جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی است.
توصیه امام جمعه تبریز به ترکیه و آذربایجان
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، در خطبه های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه ارتباط عمیقی بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد، اظهار داشت: اشتراکات فراوانی مثل زبان و فرهنگ بین این دو کشور اجازه نمی دهد مردمانش از هم جدا شوند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه اعلام موضع رسمی در روابط با کشورهای مختلف و همسایه به دستگاه دیپلماسی کشور مربوط است، افزود: برای حل مشکلات موجود باید با عقلانیت جلو رفت.

مردم جمهوری آذربایجان در قلب مردم ایران جا دارند

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر تدین و تشیع دو ملت ادامه داد: مردم جمهوری آذربایجان در قلب مردم ایران جا دارند.

آل هاشم با بیان اینکه کشورها باید امنیت کشور خود را خودشان تأمین کنند، گفت: همانطوریکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان فرمودند: «امنیت را نمی توان به واسطه بیگانگان خرید» و اگر همسایه های ما دقت می کردند فرمایشات رهبری بسیار دلسوزانه و خیرخواهانه بود و به تمام کشورهای دنیا تذکر دادند که مواظب باشند تا امنیت مملکت خود را وابسته به کشورهای دیگر و بیگانگان نکنند.

همسایه‌ها باید حق همسایگی را ادا کنند

وی گفت: در روابط خارجی ایران، کشورهای همسایه از اهمیت بالایی برخوردارند و همسایه‌ها نیز باید حق همسایگی را ادا کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رزمایش نیروهای سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در مناطق مرزی کشور، مورد اشاره قرار داد و گفت: پیام این رزمایش ها برای دوستان صلح و دوستی و برای بیگانگان خصوصاً آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار است.

اجازه تغییر ژئوپلتیک در منطقه به هیچ کشوری داده نخواهد شد

امام جمعه جمعه تبریز تاکید کرد: در سایه حضور مقتدرانه نیروهای مسلح کشورمان در مناطق مرزی، اجازه تغییر ژئوپلتیک در منطقه به هیچ کشوری داده نخواهد شد.

خطیب نماز جمعه تبریز خطاب به کشورهای همسایه گفت: سران دولت های منطقه مواظب فتنه انگیزی های رژیم صهیونیستی و آمریکای جهانخوار باشند.

وی به دولتمردان باکو هم گوشزد کرد هر چه زودتر با رفع موانع کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی تلاش کنند تا فعالیت حسینیه باکو دوباره از سرگرفته شود و شیعیان، علما، مسلمانان و مردم بتوانند از فضایل مراسم مذهبی در آن بهره مند شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه مردم غیرتمند آذربایجان همیشه مطیع اوامر رهبری هستند، گفت: مردم آذربایجان براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حرکت خواهند کرد و برای حراست و حفاظت از خاک پاک ایران اسلامی همیشه هشیار و مطیع اوامر رهبری خواهند بود و در این راه افراط و تفریط نمی‌کنند.

این بخش از سخنان امام جمعه تبریز از سوی نمازگزاران با شعارهای «آذربایجان جانباز خامنه ای دن آیریلماز» و «آذربایجان اویاخدی؛ انقلابا دایاخدی» همراه بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
w
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
0
2
این حرف درستی است: همسایه باید حق همسایه را ادا کند: ولی آیا ما در 20 سال اشغال قره باغ ح همسایگی را ادا کردیم، آیا با ارمنستان که می دانستیم متجاوز است قطع ارتباط کردیم! نکردیم...وای برما
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین