کد خبر: ۷۳۱۱۰۶
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

تصاویر| یگان اسب‌سواران نیروی انتظامی

یگان اسب سواران پلیس که با قدرت بدنی بالا و توانمندی‌های منحصر به فرد وظایف متعددی را برعهده دارند کنترل اجتماعات، شرکت در مانور و رژه‌ها و همچنین افزایش آمادگی بدنی مأموران از جمله آن است و همچنین در استادیوم آزادی استفاده می‌شود.
تصاویر| یگان اسب‌سواران نیروی انتظامی
آفتاب‌‌نیوز :

اکنون پلیس ایران همچون پلیس بسیاری از کشورهای اروپایی، یگان های تحت پوشش خود را به روز کرده و سعی می کند تا از حیواناتی همچون اسب یا سگ در انجام ماموریت ها و تشریفات و رژه های نظامی استفاده کند.اسب توان بالایی در نگه داشتن تعادلش در هنگام دویدن دارد همچنین می تواند بی درنگ خود را آماده نبرد یا فرار از دشمن کند همچنین اسب ها می توانند به صورت ایستاده یا نشسته بخوابند.

واحد اسواران نیروی انتظامی در باشگاه براق در کنار دانشگاه علوم انتظامی در تهران ایجاد شده. اسب‌های یگان ویژه نیروی انتظامی از نژادهای ترکمن، عرب، کرد و دو اسب از نژاد فیریزین است. دلیل استفاده از نژادهای فیریزین در یگان ویژه «اسب‌های عرب زینتی، اسب‌های کرد قدرتی و اسب‌های ترکمن سرعتی هستند، اسب‌های فیریزین در عین اینکه از سایر اسب‌ها آرام‌تر هستند، به دلیل جثه بزرگ در اغتشاشات برای ایجاد جو روانی و برقراری آرامش مؤثر خواهند بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین