کد خبر: ۷۳۱۱۷۴
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰

طالبان با اروپا مذاکره می‌کند

سرپرست وزارت امور خارجه کابینه موقت طالبان اعلام کرد که تیم نمایندگان طالبان با هیات اتحادیه اروپا در دوحه پایتخت قطر دیدار و گفت و گو خواهند کرد.
طالبان با اروپا مذاکره می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران بدون اشاره به زمان مذاکره گفت: هیات افغان تحولات اخیر را با نماینده اتحادیه اروپا در قطر مورد بحث قرار خواهد داد.

به گزارش رسانه اردوپوینت پاکستان، طالبان در حالی وارد مذاکره با تیم اتحادیه اروپا می شود که آنان هم اکنون در حال گفت و گو و مذاکره با هیات آمریکایی در دوحه قطر هستند.

امیرخان متقی در توضیح دیدار با هیات آمریکایی گفت: در این نشست درباره کمک‌های بشردوستانه گفت‌وگو شد و همچنان بر عملی سازی توافقنامه دوحه و احترام به حریم هوایی افغانستان تأکید صورت گرفت گرفت.

در همین رابطه وزارت خارجه امریکا پیش تر اعلام کرد که تشکیل حکومت فراگیر و خروج شهروندان امریکا و همکاران محلی این کشور از افغانستان، از محورهای این گفت‌وگو هستند.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام بلندپایه امریکایی گزارش داد که این دیدارها در روزهای شنبه و یکشنبه در دوحه انجام می‌شود.

زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان که برای چندین سال در گفت‌وگوهای صلح افغانستان حضور داشت، در هیأت امریکایی حاضر در دوحه حضور ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین