کد خبر: ۷۳۱۳۶۱
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

آسیب ۵۰ مدرسه بر اثر زلزله اندیکا

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره زلزله‌های اخیر خوزستان در منطقه اندیکا، گفت: تا این لحظه حدود ۵۰ مدرسه بر اثر زلزله آسیب دیده‌اند که ۱۱ مدرسه دچار خسارات بیشتری شده‌اند.
آسیب ۵۰ مدرسه بر اثر زلزله اندیکا
آفتاب‌‌نیوز :

علی قربانی امروز (۱۸ مهر) در بازدید از مدارس زلزله‌زده شهرستان اندیکا و بخش چلو، اظهارکرد: در پی وقوع زلزله اندیکا سعی کردیم از ساعات اولیه با تماس با همکاران اداره آموزش و پرورش عشایری و اداره شهرستان اندیکا در خصوص برآورد خسارات احتمالی وارد شده به مدارس اطلاعاتی به دست آوریم. اکیپ‌های مختلفی تشکیل شد که از مدارس بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تا این لحظه حدود ۵۰ مدرسه در منطقه آسیب دیده‌اند که به تعمیرات جزئی نیاز دارند و از امروز کار تعمیر آن‌ها را آغاز می‌کنیم. امیدواریم تا یک ماه آینده نیز کار تعمیر آن‌ها را با کمک خیرین و بنیاد برکت تعمیر مدارس انجام دهیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۱۱ مدرسه دچار خسارات بیشتری شده‌اند که باید تخریب شده و مجددا احداث شوند. این مدارس با توجه به این‌که مسیر و جاده ندارند، هماهنگ شده که با بالگرد برای آن‌ها کانکس ارسال شود. برای روستاهایی که مسیر دارند نیز جهت احداث مدارس برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی افزود: امروز نیز پنج کامیون از وسایل و امکانات مورد نیاز برای مدارس اندیکا که شامل میز و نیمکت، فایل، لوازم التحریر و ... را تحویل مدارس خواهیم داد. تیم ما در منطقه حاضر است و سازمان نوسازی نیز پیگیر بازسازی و احداث مدارس است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین