کد خبر: ۷۳۱۶۱۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸

وزیر کشور: باید با کمبود آب سازگاری پیدا کنیم

وزیر کشور با بیان اینکه باید با کمبود آب سازگاری پیدا کنیم و در وهله اول الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم، گفت: الگوی بهره وری آب بسیار مهم است و الگوی کشت را باید اصلاح کنیم.
وزیر کشور: باید با کمبود آب سازگاری پیدا کنیم
آفتاب‌‌نیوز :

احمد وحیدی، امروز (دوشنبه_ ۱۹ مهرماه) در مراسم تودیع و معارفه استاندار اصفهان، اظهار کرد: برای همگان طلب خیر کنیم و عدالت را برای همه جهانیان بخواهیم. پیام پیامبران برای همه مردم است و تقدیر این است که مستضعفان حاکم و وارث زمین شوند که نشان می دهد در مستضعفان ویژگی این حاکمیت وجود دارد.

وی افزود: با وجودی که ایران تحت تحریم‌های ظالمانه است، اما مردم ایران سرافراز و مقاوم هستند. در چنین جمع هایی باید این سوال را مطرح کنیم که آیا یک کار تشریفاتی فقط انجام می دهیم؟ آمدن و رفتن‌ها، نو شدن هایی است که تغییراتی را در پی دارد و عالم در حال تحول است. در پس این تحولاتِ بزرگ، جوامع رشد می کنند. تا هستیم باید تلاش کنیم و این مراسم ها را تشریفات ندانیم و خدمت به خلق را در راس امور قرار دهیم.

وزیر کشور گفت: ملتی که پای ارزش های انقلاب ایستاده است و شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده، هرگز تسلیم دشمنان و فشارها نخواهند شد. اصفهان ۲۳۵۰۰ شهید داده است و هر کدام از این شهدا در آسمان می درخشند. در چنین فضای ارزشی مسائل بسیار راحت پیش می رود.

وحیدی ادامه داد: اصفهان نقطه اتکای بزرگی در انقلاب و حرکت های ملی ایران است. در خدمت چنین مردمی بودن توفیق بالایی می خواهد و استاندار جدید اصفهان انسانی خدوم و متواضع است که باید قدر این فرصت را بداند و به مردم بزرگ اصفهان خدمت صادقانه کنند. استانداری باید محل آرامش و امید مردم باشد و استاندار باید چنین رویه ای را در پیش بگیرد.

وی تصریح کرد: استان اصفهان دارای ظرفیت های بزرگی است و از نظر صنعتی ممتاز است و در کشاورزی جز سه استان برتر کشور است. این استان دارای ظرفیت های بزرگی در گردشگری است که می تواند اقتصاد استان را متحول کند. البته مسئله آب مشکلی کشوری است و حتی در استان های به ظاهر پر آب مشکل آب داریم.

وزیر کشور افزود: حل مشکل آب در کشور و استان اصفهان جز برنامه های عمومی دولت است و باید با کمبود آب سازگاری پیدا کنیم و در وهله اول الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم. الگوی بهره وری آب بسیار مهم است و الگوی کشت را نیز اصلاح کنیم. ۳ درصد نرخ رشد کشور مربوط به بهره وری است و الگوی مصرفمان به گونه ای است که نرخ بهره وری را پایین آورده است.

وحیدی گفت: گاز مصرفی ما ۵ برابر ژاپن و اتحادیه اروپا است. اصفهان اولین شهر پارک علم و فناوری است که جای خوشحالی دارد. اقتصاد دانش بنیان باید به ما کمک کند تا اقتصاد کشور را متحول کنیم. به یک برنامه آمایش سرزمینی بر اساس اسناد بالا دستی نیاز داریم و مبنای حرکت ما باید بر اساس این آمایش سرزمینی باشد و توسعه استان اصفهان هم باید بر اساس همین برنامه پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: استاندار جدید باید تحت ارشاد علما حرکت کند و با نمایندگان مجلس در استان تعامل سازنده داشته باشد.

در پایان این مراسم سید رضا مرتضوی به عنوان استاندار جدید اصفهان معرفی و از خدمات عباس رضایی _ استاندار سابق قدردانی شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین