کد خبر: ۷۳۱۸۳۳
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
یک نیمه و چند شانس گل
دیدار حساس ایران و کره جنوبی در نیمه دوم و برخلاف 45 دقیقه نخست، دیدنی، حساس و نفس گیر از آب درآمد و شاگردان اسکوچیچ با بدشانسی 3 امتیاز خانگی را از آن خود نکردند.
آفتاب‌‌نیوز :

هر چقدر که ۴۵ دقیقه نخست دیدار ایران و کره جنوبی سرد و کم موقعیت بود، اما در نیمه دوم هر دو تیم فرصت‌های گلزنی زیادی را از دست دادند. در نیمه اول، کره جنوبی درصد مالکیت بیشتری داشت، اما این ایران بود که در ثانیه‌های پایانی بازی ۳ موقعیت خطرناک را در عرض کمتر از ۲۰ ثانیه از دست داد.

کیم سونگ گیو گلر کره ای‌ها ۳ سیو درخشان را در ثانیه‌های پایانی نیمه نخست به ثبت رساند و فرصت‌های آزمون، طارمی و جهانبخش را دفع کرد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. در آغاز نیمه دوم، روی اشتباه صادق محرمی در آفسایدگیری، سون هیونگ مین در مصافی تک به تک به بیرانوند، به راحتی دروازه ایران را باز کرد.

در ادامه شاگردان اسکوچیچ مالک توپ و میدان بودند و می‌توانستند توسط عزت اللهی به گل تساوی دست پیدا کنند که شلیک محکم این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد. دقایقی بعد پاس تند و تیز جهانبخش با تعقیب توپ استثنایی سردار آزمون همراه شد و ارسال این بازیکن به روی دروازه دوباره به جهانبخش رسید که ضربه سر تماشایی این بازیکن از روی نقطه پنالتی، منجر به گل تساوی ایران شد.

در ادامه بازهم بدشانسی گریبانگیر ایران شد. شوت دیدنی مهدی طارمی از پشت محوطه جریمه به تیر دروازه برخورد کرد تا ایران از رسیدن به گل برتری محروم شود. البته در دقیقه ۹۳ نزدیک بود اشتباه در خط دفاعی کار دست ایران بدهد و شوت بازیکن کره جنوبی را بیرانوند به زیبایی مهار کرد و در نهایت این بازی با تساوی یک – یک به پایان رسید تا دو تیم امتیازات را تقسیم کنند.

بدین ترتیب نوار ۱۰ پیروزی متوالی اسکوچیچ با یک تساوی در دیداری سخت و دشوار پاره شد، اما ایران با ۱۰ امتیاز، همچنان صدرنشین این گروه و شانس نخست برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی را در همین صفحه از "ورزش سه" و سایت و اپلیکیشن آنتن دنبال کنید:

بازی از هفته چهارم در مرحله پایانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – گروه A

سه شنبه: ۲۰/۰۷/۱۴۰۰؛ ساعت: ۱۷:۰۰
ورزشگاه: آزادی تهران / بدون تماشاگر
گروه داوری: احمد الکاف / کمک ها: أبوبکر العمر - راشد الغیثی؛ داور چهارم: عُمر الیعقوبی / همگی از کشور عمان

کارت زرد:
امید نورافکن (۶۱)

سردار آزمون (۸۰)

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند
صادق محرمی
شجاع خلیل‌زاده
محمدحسین کنعانی‌زادگان
وحید امیری
سعید عزت‌الهی
احمد نوراللهی (۹۰- میلاد سرلک)
علیرضا جهانبخش
علی قلی زاده (۵۶- امید نورافکن)
مهدی طارمی
سردار آزمون (۹۰- مهدی قایدی)
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

ترکیب کره جنوبی:

کیم سونگ گیو
کیم یانگ گوون
لی یونگ
کیم مین جائه
هونگ چول (۷۰- کیم جین سو)
جانگ وو یانگ
هوانگ این بیوم
هوانگ هی چان
سون هیونگ مین
لی جائه سونگ (۸۲- لی دونگ گیونگ)
هوانگ یوی جو (۸۲- نا سانگ هو)
سرمربی: پائولو بنتو

شرح گل ها:

ایران صفر – کره جنوبی یک (دقیقه ۴۸: سون هیونگ مین): بازیکنان کره جنوبی از داخل زمین خودی و با یک پرتاب، توپ را به میانه زمین آوردند که پاس فوق العاده لی جائه سونگ از میانه میدان، باعث شد تا سون هیونگ مین با علیرضا بیرانوند در مصافی تک به تک قرار بگیرد که فوق ستاره تاتنهام با ضربه‌ای بغل پا و نرم دروازه ایران را باز کرد.

ایران یک – کره جنوبی یک (دقیقه ۷۷: علیرضا جهانبخش): حملات پردامنه ایران برای رسیدن به گل تساوی ادامه داشت. پاس جهانبخش به سردار آزمون با وجود اینکه سریع بود، اما آزمون دست از تلاش برنداشت و پیش از گلر کره به توپ رسید. ارسال این بازیکن پیش از خروج توپ از زمین، روی نقطه پنالتی به علیرضا جهانبخش رسید که ضربه سر فوق العاده جهانبخش به گوشه دروازه رفت و گل تساوی ایران به ثمر رسید.  

لحظات حساس:دقیقه یک: در همان ثانیه‌های نخستین بازی، روی تعلل مدافعین ایران، هوانگ یوی جو صاحب فرصت شد که شوت این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۲: یک حرکت خوب از کره ای‌ها و از سمت چپ، به یک ارسال منتهی شد که توپ در دهانه دروازه از میان پا‌های هواهنگ یوی جو عبور کرد. در ادامه لی یونگ توپ برگشتی را صاحب شد و با یک ارسال دقیقه به روی دروازه، لی جائه سونگ را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۶: علیرضا جهانبخش گوشه محوطه جریمه کره جنوبی صاحب توپ شد که با شوتی سرکش دروازه حریف را تهدید کرد، اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۷: تیم ملی توسط آزمون و طارمی درون محوطه جریمه کره جنوبی صاحب موقعیت شد که مکث دو مهاجم ایران و تعداد زیاد مدافعین کره مقابل دروازه خودی باعث شد این فرصت از دست برود و شوت طارمی نیز بلاک شد.

دقیقه ۳۸: همکاری خوب جهانبخش و طارمی می‌توانست منجر به خلق یک موقعیت شود که حضور به موقع مدافع کره، این فرصت را از ایران گرفت. در ادامه نیز سون هیونگ مین پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: پاس فوق العاده نوراللهی پشت مدافعین به طارمی رسید که مهاجم تیم ملی به شکل عجیبی به توپ ضربه زد و توپ از دروازه کره جنوبی دور شد.

دقیقه ۴۴: پاس قلی زاده پشت محوطه جریمه به سردار رسید و آزمون در موقعیت ایده آلی صاحب توپ شد که شوت خود را به سمت دروازه کره جنوبی روانه کرد و با واکنش دیدنی کیم سونگ گیو گلر کره این توپ دفع شد. مدافع کره جنوبی برای دفع توپ اقدام کرد که ضربه او پس از برخورد به قلی زاده، ارتفاع گرفت و مهدی طارمی با ضربه‌ای قیچی برگردان، دروازه کره جنوبی را تهدید کرد و مجددا دروازه بان کره جنوبی با یک دست، توپ را دفع کرد. بلافاصله توپ مجددا به بازیکنان ایران رسید که ارسال خطرناک جهانبخش به دهانه دروازه توسط سنگربان کره جنوبی دفع شد تا کیم سونگ گیو در عرض کمتر از ۲۰ ثانیه، ۳ سیو نجات بخش را به ثبت برساند.

دقیقه ۵۹: همکاری تیمی بسیار خوب بازیکنان ایران و پاس پشت پای نوراللهی پشت محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه این بازیکن که در موقعیت خوبی قرار داشت، با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷: سعید عزت اللهی با یک حرکت خوب پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شلیک دیدنی و محکم این بازیکن با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد تا بهترین فرصت ایران در این مسابقه از دست برود.

دقیقه ۷۵: پاس عالی طارمی به آزمون رسید و این بازیکن در مصافی تک به تک با گلر کره ای‌ها قرار گرفت که سردار نیز با یک پاس خوب جهانبخش را با دروازه خالی مواجه کرد و کاپیتان تیم ملی نیز دروازه کره را باز کرد، اما پیش از آن، آفساید سردار اعلام و این گل مورد قبول واقع نشد.

دقیقه ۷۸: بدشانسی‌های ایران پایان ندارد. مهدی طارمی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شلیک پرقدرت و دیدنی این بازیکن به همان تیر دروازه‌ای خورد که شوت عزت اللهی به آن اصابت کرده بود تا این موقعیت فوق العاده نیز با بدشانسی به گل تبدیل نشود.

دقیقه ۹۰+۳: روی تعلل خط دفاعی، نا سانگ هو بازیکن تعویضی کره‌ای در موقعیت فوق العاده‌ای پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که شوت این بازیکن را بیرانوند به زیبایی مهار کرد و مانع از شکست ایران در ثانیه‌های پایانی شد.

در حاشیه:

کاوه رضایی به دلیل مصدومیت در لیست تیم ملی قرار نگرفته و سیاوش یزدانی و یاسین سلمانی از روی سکو‌ها مسابقه دو تیم را تماشا خواهند کرد.

تا یک ساعت مانده به شروع مسابقه سروصدای زیادی در اطراف ورزشگاه آزادی به خاطر پیست اتومبیلرانی ایجاد شده بود، اما این سروصدا‌ها تا قبل از شروع مسابقه دو تیم کمتر شد.

پدر سردار آزمون در ورزشگاه آزادی حضور دارد و مسابقه دو تیم را از نزدیک نظاره خواهد کرد.

کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگر دیدار دو تیم شد. همچنین مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید و مشاور فنی رئیس فدراسیون فوتبال تماشاگر دیدار ایران و کره جنوبی است.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین