کد خبر: ۷۳۲۰۷۹
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷

بهترین روش‌های پاک کردن شیرآلات خانه

شستن شیرآلات به علت جنس آن نیاز به دقت دارد چرا که شستن آن‌ها با مواد شیمیایی می‌تواند باعث تغییر رنگ شود.
بهترین روش‌های پاک کردن شیرآلات خانه
آفتاب‌‌نیوز :

شیرآلات درخانه از جمله وسایل پرکاربردی است که نظافت آنها ضروری است چرا که بیشترین تماس را با دست پیدا می‌کنند. از طرفی جرم گرفتن آنها مخصوصا در مناطقی که آب رسوب بیشتری دارد، باعث می‌شود که ظاهر شیرآلات را کثیف نشان دهد. شستن شیرآلات به علت جنس آن نیاز به دقت دارد چرا که شستن آنها با مواد شیمیایی می‌تواند باعث تغییر رنگ شود. ادامه مطلب را بخوانید تا با روش‌های ساده تمیز کردن شیرآلات آشنا شوید.

صابون

از محلول آب و صابون برای شستشوی شیرآلات استفاده کنید. این شستشو مداوم و روزانه باشد نتیجه خوبی خواهید گرفت. استفاده از محلول آب و صابون به شیرآلات ضرری نمی‌رساند و رنگ آنها را حفظ می‌کند و باعث براق شدن می‌شود. با استفاده از اسکاج های نرم و اسفنجی محلول آب و صابون را روی شیرآلات بمالید تا تمیز شده و خطی روی آن ها ایجاد نشود.

مایع ظرفشویی و جوش شیرین

در یک کاسه کوچک تقریباً نیم لیتر آب گرم را با یک یا دو قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. یک ابر را در این محلول بخیسانید و به آرامی بر روی سطح شیر مخصوصاً پایه و دستیگره آن بکشید. موی یک مسواک کهنه را به جوش شیرین آغشته کنید. از این مسواک برای تمیز کردن نواحی استفاده کنید که مواد معدنی موجود در آب روی آنها رسوب بسته است. در صورت نیاز چند قطره آب بر روی مسواک بریزید.

سرکه

یک بطری اسپری را با سرکه سفید پر کنید. بر روی تمام سطح شیرآلات و اتصالات آن، سرکه را اسپری نمایید. 5 تا 10 دقیقه صبر نمایید تا سرکه جرم ها را در خود حل کند. با دستمال خشک و نرم شیر را خشک نمایید.

آبلیمو

یکی از در دسترس ترین مواد برای برق انداختن شیرآلات استیل، لیمو ترش است. این ماده علاوه بر تمیز کردن لکه های آب بر روی شیرآلات استیل، سیاهی شیرآلات را نیز از بین می‌برد. هرگز به جای لیمو از آبلیمو برای برق انداختن شیرآلات استیل استفاده نکنید، چرا که بسیاری از آب لیموها خالص نیستند و تمیز کردن شیرآلات با آنها به نتیجه دلخواه نمی‌رسید. شیرآلات را به آب لیموی تازه آغشته کنید. 15 تا 20 دقیقه اجازه دهید تا آب لیمو بر روی شیرآلات بماند. شیرآلات را آبکشی و با دستمال نخی تمیز خشک نمایید تا بخوبی تمیز شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین