کد خبر: ۷۳۲۱۰۷
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵

توضیح فدراسیون فوتبال درباره لغو سفر پرسپولیس به عربستان

مسوول دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال گفت: بحث کارشکنی عربستانی‌ها در سفر کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به ریاض مطرح نبود بلکه پرسپولیس خودش مدارک و اطلاعات را خارج از ساعت اداری ارسال کرده است.
توضیح فدراسیون فوتبال درباره لغو سفر پرسپولیس به عربستان
آفتاب‌‌نیوز :

کاروان تیم فوتبال پرسپولیس قرار بود که صبح امروز چهارشنبه با پرواز چارتر از فرودگاه مهراباد به سمت ریاض پرواز کند اما مجوز این پرواز از سوی فرودگاه مقصد صادر نشد و سرخپوشان پس از معطلی چند ساعت در فرودگاه به منازل خود بازگشتند.

حمیرا اسدی مسوول امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی رادیویی در این مورد اظهار داشت: باشگاه پرسپولیس ساعت ۱۸ روز گذشته (سه‌شنبه) اطلاعات پروازش را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم. البته این ساعت، زمان اداری در هیچ کشوری نیست.

وی افزود: با توجه با این موضوع از امروز صبح فرآیند پیگیری‌ها آغاز شد و یادآوری‌های لازم را به فدراسیون فوتبال عربستان گوشزد کردیم. اگر بخواهم واقعیت این موضوع را بگویم در این مدت که تیم‌های ایرانی به عربستان سفر کرده‌اند، فدراسیون فوتبال کشور مقصد همکاری‌های لازم را با ما داشته است.

مسوول امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه چه زمانی برای صدور مجوز فدراسیون فوتبال عربستان لازم است، خاطرنشان کرد: به طور معمول ۷ تا ۱۰ روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه در اختیار ما قرار بگیرد و ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام کنیم. آنها نیز با سازمان هواپیمایی کشورشان که در هر کشوری می‌تواند این مرجع متفاوت باشد، هماهنگی کنند تا مجوز پرواز گرفته شود.

اسدی یادآور شد: متاسفانه ما این تجربه را در پرواز تیم پرسپولیس به هند نیز داشتیم و در آن زمان نیز اطلاعات تیم یک روز قبل از پرواز ارائه داده شد که باعث شد مشکلی مشابه به وجود بیاید.

وی گفت: در همین راستا با سرپرست باشگاه صحبت کردم و او هم از صبح پیگیر و نگران این موضوع بود. هر چند مسائل اداری که شاید خارج از حیطه مدیریت او هم بوده باعث شده تا اطلاعات به موقع ارسال نشود.

اسدی در واکنش به اینکه بنابراین کارشکنی‌ از سوی فدراسیون عربستان شکل نگرفته است، خاطرنشان کرد: خیر، چنین چیزی نبوده است.

وی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس و مجید صدری قصد شکایت به AFCرا دارد، خاطرنشان کرد: شاید اودر این باره اطلاعات کافی را ندارد و یا اینکه اطلاعات درستی به او داده نشده است.

مسوول دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال گفت: پرسپولیسی با کمی فکر و منطق با این موضوع برخورد کنند. به هر حال مشکلی به وجود آمده باید صبوری کنند تا مشکل حل شود، چرا که همکاران‌مان در فدراسیون ایران و فدراسیون عربستان همچنان در حال کار روی این موضوع هستند.

اسدی گفت: حتی من با کاپیتان پرواز صحبت داشتم و مسائل در حال حل شدن است. به هر حال وقتی مشکلی به وجود می‌آید باید مدیریت بحران هم وجود داشته باشد تا به بهترین شکل ممکن بتوان موضوع را مدیریت کرد.

وی تاکید کرد: از مسوولان باشگاه پرسپولیس خواهشماین است که مصاحبه‌هایی انجام ندهند که به ضرر خودمان تمام شود چرا که پیش از این در موارد مشابه کمیته انضباطی AFCبا ما برخورد کرده است.

تیم فوتبال پرسپولیس روز شنبه در عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال خواهد رفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین