کد خبر: ۷۳۲۴۰۹
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
رئیس دانسگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

اکثر جان باختگان کرونا واکسن نزده بودند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طبق آخرین گزارش‌ها و آمارهای کرونا در فارس، بیشتر فوتی‌های ناشی از ابتلا به کروناویروس در این استان واکسن نزده‌ بودند.
اکثر جان باختگان کرونا واکسن نزده بودند
آفتاب‌‌نیوز :

مهرزاد لطفی شنبه ۲۴ مهرماه در چهارصد و بیست و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تبریک سالروز آغاز ولایت و امامت امام زمان(عج) و روز جهانی هوشبری، بر نقش موثر کادر هوشبری در تیم‌های پزشکی و نجات جان بیماران تاکید کرد.

او افزود: همکاران گروه هوشبری، در بخش حساس اتاق عمل، همواره توانسته‌اند نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت روند درمان و بازگشت موفقیت آمیز سلامتی به بیماران ایفا کنند.

لطفی در ادامه این نشست با پیگیری آخرین وضعیت کرونا در استان و تاکید بر اهمیت گسترش هر چه سریع تر پوشش واکسیناسیون با هدف افزایش ایمنی جامعه در برابر این بیماری، از جوانان به ویژه افرادی که موعد واکسن آنان فرا رسیده اما برای دریافت واکسن علیه کروناویروس مراجعه نکرده‌اند، خواست تا ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، در راستای واکسینه کردن خود و اطرافیان هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و مشوق و الگوی سلامت برای دوستان و عزیزان خود باشند.

رئیس دانشگاه با بیان نقش محوری مشارکت مردم در برابر گسترش این بیماری در جامعه، اظهار کرد: مشارکت و حضور فعال مردم در مراکز واکسیناسیون، مهمترین نوع پایبندی به مسوولیتی اجتماعی به ویژه در روزهای بحرانی کرونا است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر وزیر بهداشت و هیات همراه به استان فارس و بازدیدهای انجام شده از مراکز واکسیناسیون و بیمارستان‌ها و همچنین بررسی شاخص‌های استان فارس در بحران کووید۱۹، ابراز رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز را ثمره تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین ضمن بررسی روند نمونه گیری‌های تشخیصی در استان، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و روند بستری بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان؛ علل جان باختن مبتلایان طی دو روز اخیر و نمودارهای مربوط به جانباختگان کووید۱۹ در استان و کشور را مورد پیگیری قرار داد.

روند پیشبرد واکسیناسیون در استان، وضعیت ابتلا و رنگ بندی شهرهای مختلف استان و آخرین آمارهای بهبودی بیماران، دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز این ستاد دانشگاهی بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین