کد خبر: ۷۳۲۴۲۹
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲

توضیح بهزیستی درمورد انتشار فیلم سالمندآزاری در شبکه‌های اجتماعی

در پی انتشار ویدئوی حاوی صحنه‌های دلخراش از سالمندآزاری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و مطالبه عمومی مخاطبان و اصحاب رسانه، روابط عمومی بهزیستی استان لرستان توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.
توضیح بهزیستی درمورد انتشار فیلم سالمندآزاری در شبکه‌های اجتماعی
آفتاب‌‌نیوز :

در توضیحات روابط عمومی بهزیستی استان لرستان آمده است:‌ در پی انتشار ویدئوی دلخراش از سالمند آزاری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و مطالبه عمومی مخاطبین و اصحاب رسانه نسبت به برخورد با افراد خاطی و همچنین دلجویی از سالمند آزار دیده، سازمان بهزیستی ضمن قدردانی از عموم دغدغه‌مندان اجتماعی و نیز اصحاب جراید و رسانه، به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند؛ این رویداد تاسف برانگیز تابستان سال ۱۳۹۹ در یک مرکز غیر دولتی نگهداری سالمندان واقع در شهرستان بروجرد در استان لرستان رخ داده است که اداره کل بهزیستی استان همان زمان به موضوع ورود نموده و ضمن تعامل با دستگاه های انتظامی و قضایی نسبت به احقاق حق تضییع شده سالمند محترم و تنبیه خاطیان اقدام فوری و موثر انجام داده است به نحوی که پس از انجام بررسی های دقیق کارشناسی به استناد پرونده تشکیل شده در دادگستری شهرستان رای محکومیت خاطیان به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی صادر و برخوردهای تنبیهی لازم قضایی از جمله حبس، شلاق و اخراج دو نفر از پرسنل مرکز صورت گرفته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی بهزیستی استان لرستان، کمیسیون عالی نظارت بهزیستی نیز تذکر کتبی لازم را برای مرکز مذکور صادر نموده است.

روابط عمومی بهزیستی استان لرستان تصریح کرد: در پایان یک بار دیگر ضمن تشکر از حساسیت عموم مردم و اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی یادآور می شود سامانه دیدبان سازمان بهزیستی بصورت آنلاین و برخط در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارشات مردمی پیرامون فعالیت مراکز دولتی تحت مدیریت و مراکز غیر دولتی تحت نظارت خود است.

عامل کتک زدن سالمندان مجازات و اخراج شد

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بروجرد نیز امروز(شنبه) با بیان اینکه فیلم منتشر شده از کتک زدن افراد در خانه سالمند متعلق به سال ۱۳۹۹ است، گفت: پس از کسب اطلاعات مبنی بر وقوع این اتفاق موضوع به صورت ویژه بررسی و عامل کتک زدن سالمندان اخراج و مجازات شد.

محمدعلی گودرزی افزود: با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر نقض حقوق شهروندی فردی از سالمندان در خانه سالمندان منتسب به شهرستان بروجرد، به اطلاع می‌رساند طبق پیگیری های فرمانداری بروجرد و با توجه به توضیحات رئیس اداره بهزیستی و مدیر خانه سالمندان ، و همچنین طبق شواهد و مدارک موجود در دادستانی، ویدئو فوق متعلق به تیرماه سال ۱۳۹۹ در یکی از مراکز نگهداری سالمندان بوده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته با دستور دادستان بروجرد رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفته و شخص خاطی بازداشت و طبق حکم صادره مورخ ۹۹/۱۱/۲۰ در شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری بروجرد از محل کار اخراج و به ۲۴ ضربه شلاق محکوم گردید.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بروجرد بیان کرد: از همشهریان عزیز خواهشمندیم قبل از انتشار اخبار و اطلاعات در فضای مجازی از صحت و سقم خبر مطمئن شوند، شایان ذکر است در صورت بازنشر اینگونه موارد مشمول مجازات های ناشی از تشویش اذهان عمومی می شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین