کد خبر: ۷۳۲۵۸۱
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

چه زمانی باید "دوز سوم" واکسن کرونا را تزریق کنیم؟

یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا، گفت: این دوز جدید باید شش ماه پس از تزریق دوز دوم واکسن تزریق شود.
چه زمانی باید
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علیرضا جانبخش با اشاره به لزوم تزریق دوز دوم واکسن کرونا جهت طولانی تر شدن مصونیت این واکسن گفت: با توجه به طولانی شدن پاندمی کرونا تزریق دوز سوم جهت طولانی شدن مصونیت واکسن کرونا پیشنهاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای همه انواع واکسن کرونا مطرح است و نیاز است افراد از هر نوع واکسنی که تزریق کرده اند، حتما نسبت به تزریق دوز سوم آن اقدام کنند.

جانبخش گفت: در حال حاضر تزریق دوز سوم واکسن کرونا تنها برای کادر درمان تجویز شده و در ماه‌های آتی برای سایر افراد جامعه انجام خواهد شد.

این متخصص بیماریهای عفونی خاطرنشان کرد: زمان تزریق دوز سوم واکسن کرونا باید شش ماه پس از تزریق دوز دوم باشد. اگر افراد در این فاصله به کرونا مبتلا شوند، باید دو ماه پس از بهبودی اقدام به تزریق واکسن کنند

این متخصص بیماریهای عفونی در خصوص تزریق دوزهای بعدی واکسن کرونا، گفت: هنوز چیزی مشخص نیست و نیاز به تزریق دوز سوم همه به تازگی مشخص شده و فعلا نمی توان در خصوص تداوم تزریق دوزهای بعدی واکسن کرونا اظهار نظر کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین