کد خبر: ۷۳۲۶۹۰
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹

واکنش کیهان به پیش بینی قیمت ۲۸۵ هزارتومانی دلار

روزنامه کیهان در سرمقاله خود مدعی شدکه گزارش پیش‌بینی قیمت دلار توسط برخی از اعضای دولت حسن روحانی درز داده شده است.
واکنش کیهان به پیش بینی قیمت ۲۸۵ هزارتومانی دلار
آفتاب‌‌نیوز :

در بخشی از سرمقاله کیهان آمده است: یادآوری «گستره سوءمدیریت» در دولت سابق، در حالی که بانیان آن همچنان آدرس غلط برای خروج کشور از گرفتاری اقتصادی می‌دهند، نه بازخوانی تاریخ، بلکه مسئله روز کشور است. این روزها در حالی که حکم محکومیت چند مدیر ارشد بانک مرکزی در دولت قبل، به اتهام تضییع منابع ارزی منتشر می‌شد، تحلیلی از سازمان برنامه و بودجه همان دولت به رسانه‌ها درز داده شد.

در این تحلیل پیش‌بینی شده بدون رفع تحریم‌ها، نرخ دلار تا پایان سال ۱۴۰۶، به ۲۸۵ هزار تومان برسد! «درز» دادن این تحلیل، احتمالا ادامه همان رفتار پروژه بگیرانی است که اردیبهشت امسال، فایل صوتی به‌ظاهر محرمانه آقای ظریف را درز دادند. در آن مصاحبه، سیاست خارجی نظام و عملکرد شهید سلیمانی موجب ناکامی برجام معرفی شده بود؛ آن هم در زمانی که آمریکا در موضع اتهام قرار داشت.

حالا هم تحلیل منتسب به سازمان برنامه و بودجه دولت سابق درز داده شده تا ناچاری در مذاکره دوباره با آمریکا استخراج شود. همزمان، سیاسیون و رسانه‌های همسو، گرانی و تورمی را که شاهکار خودشان است به رخ می‌کشند و آینده‌ای سیاه را در صورت‌عدم مذاکره ترسیم می‌کنند. این کار برخی از عناصر بی‌عار، بی‌شباهت به اقدام عمروعاص در کشف عورت برای نجات خویش در میانه میدان نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین