کد خبر: ۷۳۳۰۱۰
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۹
آتش‌سوزی استخر قیر کارخانه آسفالت شرکت راهسر در جاده سرچم توسط 4 تیم آتش‌نشانی مهار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

آتش‌سوزی استخر قیر کارخانه آسفالت شرکت راهسر ایران در پل فلزی جاده سرچم توسط خودروهای آتش‌نشانی شهرهای هشجین، خلخال، کوثر و فیروزآباد مهار شد.

سید حسن موسوی در خلخال از مهار کامل آتش سوزی در انبار قیر شرکت راهسر در اتوبان اردبیل سرچم خبر داد.

وی افزود: در ۱۵ کیلومتری شهر هشجین، کارگر و نگهبان شرکت راهسر اقدام به تخلیه قیر از مخزن اصلی وانبار قیر می‌نمایند که برای راحتی در انتقال قیر به بشکه‌ها اقدام به گرم کردن انبار قیر می‌کنند که در این حین آتش به کل قیرهای انبار سرایت می‌کند.

مسؤول آتش نشانی خلخال تصریح کرد: به دنبال آتش سوزی وسیع، گازوئیل ریخته شده داخل مخزن سریعا آتش گرفته و بیش از ۶ تن قیر در آتش سوخته و دود این آتش سوزی تا کیلومترها آسمان را به رنگ سیاه در آورد.

وی ادامه داد: با تماس‌های رانندگان عبوری، سریعا آتش نشانی شهر هشجین در محل حاضر شده ولی به‌دلیل حجم آتش‌سوزی از شهرهای اطراف نیز درخواست کمک شد.

موسوی تصریح کرد: بعد از اولین تماس با مرکز آتش نشانی خلخال، اولین خودرو با طی مسافت 55کیلومتر در محل حادثه حاضر و با همکاری آتش نشانی‌های شهرهای فیروز آباد و کوثر این آتش پس از دو ساعت کاملا مهار شد.

به گفته مسؤول آتش نشانی شهر خلخال، این حادثه خسارت جانی نداشته و تنها انفجار در مخزن اصلی انبار قیر باعث انتشار آتش در تمام انبار قیر شده است.

گفتنی است؛ براساس اظهارات شاهدان، به‌علت سفت بودن مخزن قیر و ناتوانی کارگران در جداسازی قیر از مخزن با بیل و کلنک برای تخلیه جهت انتقال به مکانی دیگر، کارگران مجبور به روشن کردن آتش جهت نرم نمودن سطح قیر نمودند که متاسفانه این حادثه اتفاق افتاده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین