کد خبر: ۷۳۳۳۴۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۴

مبتلایان کرونا در جهان؛ بیش از ۲۴۳ میلیون نفر

گزارش‌ مراکز رسمی نشان می‌دهد، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا پنجشنبه شب به ۲۴۳ میلیون و ۴۰ هزار نفر رسیده است.
مبتلایان کرونا در جهان؛ بیش از ۲۴۳ میلیون نفر
آفتاب‌‌نیوز :

براساس گزارش مرکز وب سایت آماری ورلد میترز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌کند، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۴ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۶۱۵ نفر رسیده است.

آمریکا که در ماه های گذشته توانسته بود با واکسیناسیون گسترده شیوع کرونا را تا حدودی کنترل کند، مجددا با شیوع ویروس جهش یافته دلتا و بازگشایی مراکز تجاری و افزایش ترددها با روند افزایش مبتلایان و مرگ و میر مواجه شده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزارو ۵ نفر در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۴۶ میلیون و ۹۲ هزار و ۳۶۲ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۷۵۱ هزار و ۸۱۱ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در کنار آمریکا، روند ابتلا و مرگ و میر کرونا در روسیه نیز هنوز صعودی است بطوریکه در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۲۸ نفر به علت ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورلد میترز، پس از آمریکا، هند، برزیل، انگلیس، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

در حال حاضر گونه دلتا یکی از مهمترین نگرانی‌های حوزه بهداشت در سطح جهانی است. گونه دلتا از هند سرچشمه گرفته و از اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی با سرعت در سراسر جهان منتشر و خبرساز شد.

بر اساس آمار مرکز کنترل و بیماری‌های آمریکا، ۸۰ درصد از بیمارانی که در گروه آماری این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند، به گونه دلتا مبتلا هستند و انتظار می‌رود در نقاط مختلف جهان نیز وضع به همین روال باشد. بر اساس آمار، این گونه بسیار مسری است و به راحتی منتقل می‌شود؛ بنابراین احتمال می‌رود بیشتر موارد ابتلای جدید را به خود اختصاص دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین